چهارشنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۹
خانه / اخبار / آجیل‌های غنی از آهن را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید
آجیل‌های غنی از آهن را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید

آجیل‌های غنی از آهن را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید

آهن برای ساخت هموگلوبین، پروتئین RBC که اکسیژن را به سایر قسمت‌های بدن منتقل می‌کند بسیار مهم است. خستگی شدید، رنگ پریدگی، سرگیجه، سر درد، درد زبان و ناخن‌های شکننده برخی از علائم کمبود آهن هستند.

در حالی که گوشت، غذا‌های دریایی و سبزیجات دارای برگ سبز دارای سطح بالایی از آهن هستند، اما چندین ماده مغذی نیز می‌توانند در تامین سهمیه روزانه این ماده معدنی کمک کنند.

مردان ۱۹ تا ۵۰ ساله روزانه به ۸ میلی گرم آهن نیاز دارند در حالی که زنان ۱۹ تا ۵۰ ساله به ۱۸ میلی گرم آهن نیاز دارند. در دوران بارداری، زنان به ۲۷ میلی گرم آهن نیاز دارند.

آجیل‌هایی که غنی از آهن هستند، عبارتند از:

بادام هندی

این آجیل خاص مقدار زیادی آهن را در خود جای داده است. بنابراین، هر زمان احساس گرسنگی کردید می‌توانید تعدادی از آن‌ها را میل کنید.

بادام زمینی

بادام زمینی دارای چندین ماده مغذی از جمله آهن است. هر اونس بادام زمینی می‌تواند حدود ۱.۳ میلی گرم از این ماده معدنی را تحویل دهد.

پسته

بسیاری از افراد عاشق پسته هستند. آن‌ها معمولاً در چندین دسر و شیرینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. حتماً آن‌ها را روزانه برای تأمین نیاز‌های آهن خود مصرف کنید.

بادام

بادام یک ماده مغذی است که یک اونس بادام حدود ۱.۰۵ میلی گرم آهن دارد.

گردو

اگرچه بسیاری گردو را به دلیل طعم کمی کره آن دوست ندارند، اما بسیار مغذی است و باید در رژیم غذایی روزانه مصرف شود. یک اونس گردو با نام آکرهوت ۸۲/۰ میلی گرم آهن به شما می‌دهد.

دیگر آجیل‌ها

از دیگر آجیل‌های سرشار از آهن می‌توان به فندق اشاره کرد. دانه‌های سرشار از آهن عبارتند از: تخم کدو، دانه کنجد، تخم کتان و دانه آفتابگردان.
منبع:شفقنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *