دوشنبه , ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
خانه / آمار و اطلاعات / آلودگی آب آشامیدنی ۱۳ ایالت آمریکا

آلودگی آب آشامیدنی ۱۳ ایالت آمریکا

به گزارش فودکلینیک و به نقل از شفا آنلاین،تحقیقات اخیر بر روی آب آشامیدنی ایالات متحده نشان می‌دهد که دست‌کم 6 میلیون آمریکایی آب آلوده مصرف می‌کنند.

بر اساس گزارش واشنگتن‌تایمز، آب مصرفی 6 میلیون نفر از شهروندان این کشور حاوی سطوح ناامنی از مواد شیمیایی است که غیرقابل شرب هستند.

مطالعه روی آب آشامیدنی ایالت «دلاور» آمریکا نشان می‌دهد که سطح مواد شیمیایی موجود در آن 25 برابر حد مجازی است که سازمان حفاظت از محیط زیست این کشور برای آب قابل شرب امن دانسته است.

با احتساب این گزارش بیش از 6 میلیون نفر در ایالات متحده در حال نوشیدن آبی هستند که آلوده به سطوح قابل توجهی از مواد شیمیایی است که با سرطان، چاقی و معضلات دیگر در ارتباط است.
image

با توجه به مطالعه تحقیقاتی محققان دانشگاه هاروارد ماده شیمیایی «پلی فلئوروالکیل» (polyfluoroalkyl) و «ژرفلئورالکیل» (perfluoroalkyl) است که در خانواده «پرفلوئورواکتان‌سولفونیک اسید»‌ها (Perfluorooctanoic acid) طبقه‌بندی می‌شود و در طیف گسترده‌ای از بسته‌بندی‌های محصولات غذایی و پوشش فوم آتش‌نشانی استفاده می‌شود.

محققان بخش بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد می‌گویند که قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض این مواد خطر ابتلا به سرطان کلیه، کلسترول بالا و مشکلات تیروئیدی را تا حدود زیادی بالا می‌برد.

این تحقیقات در حالی انجام شده است که سطح ماده «پرفلوئورواکتان‌سولفونیک اسید»(PFAS) در تمامی 33 ایالت آمریکا فراتر از آنچه پیشتر تصور می‌شد، است.

محققان برای رسیدن به نتیجه مطلوب در این تحقیقات غلظت این ماده را در 36 هزار نمونه آب آشامیدنی که بین سال‌های 2013 و 2015 جمع‌آوری شده بود، مورد آزمایش قرار دادند.

مطالعه PFAS در 194 نمونه آبی نشان‌دهنده این موضوع تکان‌دهنده است که 75 درصد این موارد فقط در 13 ایالت آمریکا مشاهده شده است.

کالیفرنیا، نیوجرسی، کارولینای شمالی، آلاباما، فلوریدا، پنسیلوانیا، اوهایو، نیویورک، جورجیا، مینه‌سوتا، آریزونا، ماساچوست و ایلینوی 13 ایالتی هستند که میزان آلودگی آب آشامیدنی در آنها چندین برابر میزان مجاز است.

محققان هشدار داده‌اند که نتیجه این تحقیقات فقط برای دوسوم از ایالات آمریکا اعلام شده و هنوز بخش قابل توجهی که شامل جمعیتی بالغ‌بر 100 میلیون نفر می‌شود مورد آنالیز قرار نگرفته است.

این تحقیق روز گذشته (سه‌شنبه) در مجله علوم و تکنولوژی محیط زیست «لترز» (Letters) منتشر شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *