یازده مزیت شیر بادام که شما نمی دانید

کسانی که به دنبال فراورده شیر هستند شاید اگر با  مواجه شوند کمی تعجب می کنند. آیا  مفید است؟ حتی اگر  گیاهخوار هستید  و یا حساس به شیر. در هر صورت  یک جایگزین بسیار مناسب می باشد.این مهم است که توجه داشته باشید که  جایگزین کامل پروتئین یا کلسیم نیست اما مطمئن باشید که منابع دیگر را به اندازه ی کافی دریافت می کنید. یک لیوان از آن یک گرم پروتئین  در مقابل هشت گرم پروتیئن در شیر گاو  و دو میلی گرم کلسیم در مقابل سیصد میلی گرم در شیر گاو دارد.اما درهنگام خرید هر چیزی به خصوص شیر قهوه متوجه باشید که برچسب ان را برای مقدار مواد نگدارنده و افزودنیها آن چک کنید.

یازده مزیت 

۱) این ماده به کنترل وزن شما کمک می کند. یک لیوان  شامل ۶۰ کالری در مقابل ۱۴۶ کالری شیرخالص،۱۲۲  کالری در دو درصد، ۱۰۲ کالری در یک درصد و ۸۶ کالری در شیرخامه می شود. این جایگزین بسیار خوبی است تا وزنتان را راحت تر کنترل کنید.

۲) این جایگزین، قلب شما را سالم نگه می دارد. هیچ کلسترول و چربی اضافه ای در شیربادام وجود ندارد. همچنین مقدار کمی سدیم و مقدار زیادی چربی مفید مانند امگا که معمولا در ماهی یافت می شود و به جلوگیری از فشار خون بالا و بیماری های قلبی  کمک می کند در آن یافت می شود.

۳) این ماده ی خوردنی استخوانهای شما را محکم نگه می دارد. در حالی که این ماده به اندازه ی شیر گاو کلسیم ندارد ۰ درصد نیاز روزانه این ماده و ۲۵ درصد ویتامین D را بر طرف می کند و باعث کاهش ریسک آرتروز و  پوکی استخوان  و افزایش ایمنی می شود. همچنین این دو ماده ی طبیعی به شکل گیری استخوانها و دندانها کمک می کند.

۴) پوست شما را درخشان نگه می دارد. شیربادام ۵۰ درصد نیاز ویتامین E  که آنتی اکسیدان ضروری برای پوست می باشد را در هر روز  تامین می کند.

۵) این ماده به ندرت روی قند خون شما تاثیر می گذارد.  طبیعی بدون هیچ افزودنی دارای مقدار بسیار کمی کربوهیدرات است که به معنی افزایش ندادن قند خون و کاهش احتمال دیابت می باشد. به خاطر شاخص قند خون پائین آن بدن شما کربوهیدرات موجود در ان را به عنوان انرژی مصرف می کند و ان را به جای چربی ذخیره نمیکند.

۶) این نوشیدنی به قدرت عضلانی و بهبود آن کمک می کند. اگر چه شیربادام در هر وعده تنها ۱ گرم پروتئین دارد، شامل ویتامینهای گروه بی مانند آهن و ریبوفلاوین است که هر دو برای تقویت و بهبود عضلات ضروری هستند .

۷) این ماده سیستم هضم غذای شما را بهبود می دهد. در هر وعده شیر بادام ۱ گرم فیبر موجود است که برای هضم غذا بسیار مفید می باشد.

۸) این ماده دارای لاکتوز نمی باشد. لاکتوز بر روی ۲۵ درصد جمعیت آمریکا تاثیر می گذارد که بدین معناست که هضم آنها دشوار است. همین مورد، شیر بادام را بسیار مناسب برای هضم غذا کرده است.

۹) مزه ی ان بهتر از طعم شیر گاو است.  مزه ی شیر بادام مانند شیر گاو نیست و برای افراد مشکل پسند مزه ی مناسب تری دارد. این ماده طعم به خصوصی برای خود دارد. از مزایای آن استفاده از آن به جای شیر گاو در همه ی دستورالعملها است. مزه ی مشابهی با شیر گاو ندارد ولی جایگزین خوبی برای آن است.

۱۰)  به یخچال نیازی ندارد. دانستن اینکه شیر بادام به یخچال نیازی ندارد بدین معناست که شما میتوانید آن را به محل کار خود ببرید و یا در هواپیما از آن استفاده کنید. دمای اتاق برای این نوشیدنی بسیار مناسب است.

۱۱)  این نوشیدنی بسیار آسان تهیه میشود. حال که داشتن یک گاو در حیاط پشتی کار آسانی نیست تهیه شیر بادام در منزل بسیار مناسب می باشد. شما باید ابتدا آن را آسیاب کرده و سپس آنها را با آب در مخلوط کن قرار می دهیم. بعد از مخلوط شدن خمیر آن را صاف می کنیم و از مایع جدا می کنیم. آیا دوست دارید آن را امتحان کنید؟