دوشنبه , ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
خانه / اخبار ویژه / اعمال مالیات بر نوشابه ها در فیلادلفیا
اعمال مالیات بر نوشیدنی ها

اعمال مالیات بر نوشابه ها در فیلادلفیا

به گزارش واحد بین الملل فودکلینیک و نقل از رویترز، شورای شهر فیلادلفیا به اعمال مالیات بر نوشابه ها رأی مثبت داد.

این مالیات به میزان 1.5 سنت به ازای هر اُنس از نوشابه های قندی و رژیمی می باشد. این مالیات از ماه ژانویه سال 2017 اعمال می شود. اولین شهر اعمال کننده این مالیات برکلی در ایالت کالیفرنیا بوده، با این حال فیلادلفیا بزرگترین شهری است که این مالیات را در نظر گرفته است.

تلاش های در این جهت توسط شهردار قبلی نیویورک یعنی مایکل بلومبرگ صورت گرفت اما تحت فشارهای سازمان هایی مانند انجمن نوشیدنی آمریکا با شکست مواجه شد.

بعد از اعمال این مالیات، انجمن نوشیدنی ایالات متحده آمریکا در قالب بیانیه ای عنوان داشت که این مالیات در نظر گرفته شده ناعادلانه می باشد چون همه نوشیدنی ها مانند نوشیدنی های کم کالری و بدون کالری را نیز در بر می گیرد و اعمال آن خلاف قانون می باشد.

بنابراین ما همراستا با اکثر مردم فیلادلفیا که مخالف این مالیات هستند بوده و علیه آن اقدامات قانونی را پی خواهیم گرفت تا این مالیات متوقف گردد.
ساکنین شهرهای سان فرانسیسکو، اوکلند و بولدر نیز در ماه نوامبر در ارتباط با قانونی مشابه در رأی گیری شرکت خواهند نمود. اعمال این قانون ها در آینده ضرباتی را به صنعت نوشابه های غیر الکلی ایالات متحده وارد خواهد نمود زیرا باعث کاهش مصرف نوشیدنی ها و نوشابه ها خواهد شد.

واحد بین الملل: مهدی محمدیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *