سه شنبه , ۱ مهر ۱۳۹۹
خانه / اخبار / اپلیکیشن سلامت همراه:

اپلیکیشن سلامت همراه:

 

توضیح مختصری از اپلیکیشن سلامت همراه و نحوه نصب و استفاده از آن

۱.  توضیح مختصری از اپلیکیشن

 

تعریف اپلیکیشن سلامت همراه: اپلیکیشن سلامت همراه، مجموعه  ای از تست های سلامتی است که حاوی   راهکارهایی جهت بهبود و ارتقای سلامتی افراد و جامعه می  باشد.

  ·  توضیح مختصری از اپلیکیشن سلامت همراه: اپلیکیشن سلامت همراه حاوی ۶ تست سلامتی اعتماد به نفس، افسردگی، پوکی استخوان، فرزندپروری، مشکلات خانواده و بیش فعالی می  باشد. هر تست سلامتی در این اپلیکیشن شامل مجموعه ای از سوالات استاندارد است که کاربر پس از پاسخ به آنها با توجه به نتیجه تست، راهکارهایی را جهت بهبود وضعیت خود دریافت می کند. همچنین امکان تنظیم نمایش راهکارها به صورت روزانه و در زمانی مشخص نیز وجود دارد.

·   تعرفه اپلیکیشن سلامت همراه: این نرم افزار در حال حاضر برای دو تست اعتماد به نفس و تست افسردگی به صورت رایگان است ولی ارائه تست های پوکی استخوان، حل مشکل خانواده، بیش فعالی و فرزندپروری مبلغ ۳۰۰۰ ریال به ازای هر کدام، هزینه دریافت می کند.

·   سیستم عامل: این اپلیکیشن در حال حاضر بر روی تمامی گوشی های دارای سیستم عامل اندروید قابل نصب و استفاده است.

۲.  راهنمای نصب و استفاده از اپلیکیشن:

با اجرای برنامه، صفحه اصلی برنامه که حاوی ۶ تا تست اعتماد به نفس، افسردگی، پوکی استخوان، فرزندپروری، حل مشکلات خانواده و بیش فعالی است، نشان داده می شود. سپس کاربر می  تواند تست مورد نظر خود را انتخاب کند. لازم به ذکر است که دو تست افسردگی و اعتماد به نفس به صورت رایگان عرضه شده است و هزینه سایر تست ها مبلغ ۳۰۰۰ ریال است.

زمانی که کاربر بر روی هر تست کلیک کند، صفحه ای حاوی توضیح اندکی پیرامون تست نمایش داده می  شود و کاربر را از محتوای آن تست مطلع می  سازد. در صورتی که کاربر تست مد نظر را تاکنون خریداری نکرده باشد با زدن دکمه خرید، مبلغ ۳۰۰۰ ریال از شارژ وی در صورتی که سیم کارتش اعتباری باشد کسر می شود و اگر دائمی باشد به قبض پایان دوره کاربر اضافه می گردد.

        

  
امکانات اپلیکیشن:

–  تست : پس از کلیک روی دکمه تست، کاربر با توجه به موضوع تست سلامتی به سوالات مطرح شده پاسخ می­ دهد. این سوالات و تعداد آنها برای تست های گوناگون، متفاوت است و کاربر ملزم است که به همه سوالات پاسخ دهد.

–   راهکارها: در این قسمت کاربر می تواند راهکارهای سلامتی مرتبط با نتیجه تست داده شده، مشاهده نماید. این راهکارها جهت بهبود و ارتقای وضعیت سلامتی فرد است به گونه ای که برای هر تست بالغ بر ۲۰ راهکار ارائه شده است. کاربر فقط برای بار اول یعنی حالتی که هنوز تست را نداده است نمی  تواند راهکارها را مشاهده نماید اما پس از انجام اولین تست امکان مشاهده راهکارها در هر زمانی برای وی ممکن است. همچنین در قسمت راهکارها، امکان جستجو برای فرد وجود دارد که بتواند به راحتی به شماره راهکار مد نظرش برود.

 –تنظیم هشدار: قابلیت دیگری که در این اپلیکیشن وجود دارد، امکان تنظیم هشدار در زمان های مشخص جهت نمایش راهکارهای مربوط به تست است، یعنی کاربر می تواند مشخص کند که هر روز یا روزهای زوج و یا روزهای فرد در زمانی مشخص، یکی از راهکارها به وی نشان داده می  شود.

 

–   بروزرسانی اپلیکیشن: لازم به ذکر است که از اپلیکیشن سلامت همراه با توجه به اضافه شدن مطالب و ویژگی های جدید و بهبود عملکرد اپ به طور متوسط هر دو ماه یکبار یک نسخه جدید منتشر خواهد شد که به طور خودکار عمل بروزرسانی روی گوشی ها در صورت اتصال به اینترنت انجام می شود.

پروژه سلامت همراه توسط آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف طراحی و پیاده­ سازی شده است.

 
 دانلود نرم افزار سلامت همراه
 
مشاهده راهنمای نرم افزار سلامت همراه

حجم : ۵۷۱ کیلو بایت

منبع سایت همراه اول