باقیمانده سموم دفع آفات در مواد غذایی:

آفات نباتی سالانه موجب از بین رفتن میلیونها تن محصولات کشاورزی می شوند. از بین رفتن این محصولات برای کشاورزان به معنای خسارات مالی شدید است. به همین دلیل در عصر حاضر با توسعه علوم، استفاده از سم یا آفتکش برای مقابله با آفات نباتی و پیشگیری از تخریب محصولات کشاورزی رواج یافته است. در این میان آنچه حایز اهمیت است و گاه از سوی کشاورزان مورد بی توجهی قرار میگیرد آنستکه این سموم همانقدر که برای حشرات، باکتریها و قارچها مضرند میتوانند برای انسانها نیز مضر و خطرناک باشند به همین دلیل لازم است زمان استفاده از این سموم و آفتکشها بگونه ای باشد که باقیمانده آفتکشها یا سموم دفع آفات نباتی در زمان مصرف کمتر از حد مجاز باشد تا مصرف آن مواد غذایی برای انسانها بی خطر شده باشند. معمولا تولیدکنندگان سم ، برای سموم خود یک بازه زمانی ( مثلا بیست روز)تعریف میکنند که برابر با آن کشاورزان مجاز نیستند پس از استفاده از آفتکش تا اتمام بازه مذکور محصولات کشاورزی خود را روانه بازارهای مصرف کنند.

سازمانهای نظارتی در تمام کشورها تلاش میکنند با باقیمانده آفتکشها و سموم دفع آفات نباتی در محصولات کشاورزی، به مصرف کنندگان نهایی اطمینان دهند که محصولات کشاورزی موجود در بازار مصرف از نظر میزان باقیمانده آفتکشها در وضعیت مناسب و سالمی قرار دارند.

به گزارش فود کلینیک به تازگی گزارشی از سوی EFSAمنتشر که وضعیت پایش باقیمانده سموم در اتحادیه ار.پا در سال ۲۰۱۸ را نشان می دهد.

وجود جنین گزارش هایی برای کشور ما نیز می تواتد در پایش سلامت کشور مفید باشد”

EFSA گزارش سالانه خود را درباره بقایای سموم دفع آفات موجود در مواد غذایی در اتحادیه اروپا منتشر کرده است. این گزارش براساس داده های مربوط به فعالیت های رسمی کنترل ملی انجام شده توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، ایسلند و نروژ است و شامل نمونه گیری هدفمند و تصادفی است.

در کل ۹۱۰۱۵ نمونه در سال ۲۰۱۸ مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت که ۹۵٫۵٪ از آنها در حد مجاز قانونی قرار گرفتند. برای زیرمجموعه ۱۱۶۷۹ نمونه آنالیز شده به عنوان بخشی از برنامه کنترل هماهنگ اتحادیه اروپا (جمع آوری تصادفی) ، ۹۸٫۶٪ نمونه ها در محدوده قانونی بودند.

این گزارش تصویری از حضور بقایای سموم دفع آفات در مواد غذایی در اتحادیه اروپا و هرگونه خطر احتمالی برای سلامتی مصرف کننده را نشان می دهد. این برنامه همچنین به مدیران ریسک اطلاعات مهمی را برای تصمیم گیری در مورد اقدامات کنترل آینده ارائه می دهد.

برنارد اورل ، مدیر اجرایی EFSA ، گفت: “این گزارش سالهاست که از عملکرد کمیسیون اروپا و کشورهای عضو در تضمین استفاده صحیح از سموم دفع آفات مطابق با قوانین و اهداف اتحادیه اروپا حمایت می کند. جمع آوری کارآمد و تحلیل دقیق چنین داده هایی همچنان در تأمین امنیت ایمنی مواد غذایی فروخته شده در اتحادیه اروپا از اهمیت اصلی برخوردار است.

“Risk-based (targeted) versus random collection:

بخش داده های جمع آوری شده به طور تصادفی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا همان سبد کالاها را در چرخش سه ساله قرار می دهد ، این بدان معنی است که می توان روند کالاهای رو به بالا یا نزولی را برای کالاهای خاص مشخص کرد.

به عنوان مثال ، بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ نسبت نمونه هایی با بیش از حد باقی مانده در موز (از ۰٫۵٪ به ۱٫۷٪) ، فلفل دلمه ای (۱٫۲٪ به ۲٫۴٪) ، بادمجان (۰٫۶٪ تا ۱٫۶٪) و انگور سفره (از۱٫۸٪تا ۲٫۶٪)) افزایش یافته است. . از طرف دیگر ، در سال ۲۰۱۸ در مقایسه با ۲۰۱۵ کلم بروکلی (از ۳٫۷٪ به ۲٪) ، روغن زیتون بکر (۰٫۹٪ به ۰٫۶٪) و تخم مرغ (۰٫۲٪ تا ۰٫۱٪)  کاهش یا فت  .

 

برنامه های کنترل ملی مبتنی بر ریسک است ، محصولاتی را هدف قرار می دهد که احتمالاً حاوی مواد باقیمانده از سموم دفع آفات هستند یا برای آنها نقض قانونی در سالهای گذشته مشخص شده است. این برنامه ها اطلاعات مهمی را در اختیار مدیران ریسک قرار می دهند ، اما – برخلاف داده های برنامه هماهنگ شده اتحادیه اروپا ، آنها از نظر آماری از سطح باقیمانده هایی که انتظار می رود در مواد غذایی در قفسه های مغازه های سراسر اروپا پیدا شود ، ارائه نمی دهند.

ارزیابی ریسک

EFSA به عنوان بخشی از تجزیه و تحلیل نتایج خود ، ارزیابی خطر رژیم را انجام داد. این نشان می دهد که کالاهای غذایی که در سال ۲۰۱۸ مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند بعید است نگرانی برای سلامتی مصرف کننده ایجاد کنند. با این حال ، تعدادی از توصیه ها برای افزایش بهره وری از سیستم های کنترل اروپایی ارائه شده است ، و از این طریق به حفظ سطح بالایی از حمایت از مصرف کننده ادامه می یابد.

 

:The 2018 European Union report on pesticide residues in food

https://www.efsa.europa.eu/en/efsajournal/pub/6057

منبع : https://www.efsa.europa.eu

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن