برگ زیتون

برگ درخت زیتون از دوران باستان برای مقاصد پزشکی مورد استفاده بود و عصاره برگ زیتون دارای خواص ضد باکتری، ضد التهاب، آنتی اکسیدان است و همچنین محققین معتقدند، روغن زیتون، بهترین روغن دنیا است، زیتون سبز 70 درصد و زیتون سیاه 73 درصد آب دارد، در رغن زیتون ترکیبات شیمیایی وجود دارد که تمایل خون به لخته شدن را متوقف می کند.

5 خاصیت برگ زیتون
1- برگ زیتون برای مقابله با چاقی مفید است.
یک فنجان قهوه به همراه عصاره برگ زیتون برای مقابله با چاقی مفید است برخی معتقدند روغن زیتون باعث لاغری می شود اما توجه داشته باشید که این روغن نیز مانند روغن های دیگر از 100 درصد مواد چربی تشکیل شده و هر قاشق غذاخوری از آن حاوی 90 کالری است.
2- عصاره برگ زیتون و کنترل فشار خون، تحقیقات نشان می دهد از آنجایی که برگ زیتون عوامل زمینه ای فشار خون مثل چاقی، کلسترول خون و قند خود را کنترل می کنند می تواند باعث کاهش فشار خون نیز می شود و قسمت های مورد استفاده زیتون، روغن، میوه و برگ آن است و دارای توانایی کاهش قند، کلسترول و اسیداوریک خون است.
3- برگ زیتون ضد سرطان است، درخت زیتون اثر ضد سرطانی دارد و در درمان سرطان خون مؤثر است و همچنین مطالعات ثابت کرده که عصاره برگ زیتون خواص ضد سرطانی و کشنده سلول های توموری دارد و آن را برای سرطان خون در چندین نفر استفاده کردند.
4- قند خون را نیز کاهش می دهد، برگ گیاه زیتون می تواند مانند گلوکز، میزان ترشح انسولین از پانکراس را در محیس برون تنی افزایش می دهد و با افزایش ترشح انسولین باعث کاهش قند خون و رسیدن آن به سطح نرمال در بیماران دیابتی می شود.

5- برگ زیتون ضد میکروب و قارچ، برگ زیتون خاصیت ضد میکروب و قارچی دارد آزمایش ها برروی حیوانان نشان می دهد از خواص برگ زیتون، آنتی اکسیدان ضد میکروب و قارچ و ویروس تبخال است.