دوشنبه , ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
خانه / اخبار ویژه / اثرات سلامت بخش پروتئین های آب پنیر
اثرات سلامت بخش آب پنیر

اثرات سلامت بخش پروتئین های آب پنیر

به گزارش واحد بین‌الملل فودکلینیک و به نقل از مجله Nutrition Sciences & Food Technology؛ در سال هاي اخير شير و فرآورده هاي لبني به عنوان منابع غذايي غني از موادمغذي مختلف، توجه بسياري از محققين را به خود جلب كرده اند. مطالعات اپيدميولوژيك بيانگر ارتباط معكوس بين مصرف شير و ساير محصولات لبني با خطر ابتلا به اختلالات متابوليك، بيماري هاي قلبي، فشار خون، سرطان و برخي بيماري هاي مزمن ديگر می باشند.

مطالعات متعدد نشان داده اند ترکیبات مختلف موجود در شیر به ویژه پروتئین های شیر علاوه بر ارزش تغذیه ای بالا، نقش بسیار مهمی در سلامت انسان ایفا می کنند. پروتئین های اصلی شیر شامل کازئین و آب پنیر (whey) می باشند. پروتیئن های آب پنیر حدود 20 درصد از کل پروتئین های شیر را به خود اختصاص می دهند. آب پنیر، در واقع یکی از محصولات پنیر سازی است. این منبع با کیفیت بالا از پروتئین بطور طبیعی در فراورده های لبنی یافت می شود، که به بازار عرضه می شود و به عنوان مکمل غذایی مصرف می شود. پروتئین آب پنیر یکی از بالاترین منابع با کیفیت پروتئین و انتخاب ایده آل برای مردان و زنان در تمام سنین است. نه تنها پروتئین آب پنیر اسیدهای آمینه ضروری ورزشکاران را تامین می کند بلکه باعث ترمیم و بازسازی تارهای عضلانی نیز می شود.

به گزارش واحد بین‌الملل فودکلینیک و به نقل از مجله Nutrition Sciences & Food Technology؛ پروتئین های آب پنیر و ترکیبات بیولوژیک آن به دلیل ارزش تغذيه اي بالا و خواص برجسته عملكردي اهميت ويژه اي دارند. ویژگی های تغذیه ای و عملکردی پروتئین های آب پنیر با ساختار ویژه این پروتئین ها مرتبط می باشند. طیف گسترده اسیدهای آمینه ضروری و غیر ضروری و پپتیدهای زیست فعال موجود در آن، منجر به کاربرد وسیع این پروتئین ها در تغذیه بالینی گشته است. تا کنون هیچ واکنش نامطلوب شدیدی در اثر مطرف محصولات پروتئین آب پنیر مشاهده نشده است، اگر چه در برخی بیماران اختلالات خفیف گوارشی گزارش شده است.انواع مختلف پروتئین های آب پنیر امکان استفاده از آن ها را در شرایط خاص بالینی فراهم می کند. به گزارش واحد بین‌الملل فودکلینیک و به نقل از مجله Nutrition Sciences & Food Technology؛ پروتئین هیدرولیز شده آب پنیر به صورت دی پپتید و تری پپتید، برای ورزشکاران و سایر افرادی که نیازمند منابع پروتئینی با جذب سریع و حساسیت زایی کم هستند، مفید می باشد. پروتئین دناتوره شده آب پنیر حاوی بالاترین غلظت پروتئین های لاکتوفرین و ایمونوگلوبولین می باشد که در تعدیل عملکرد ایمنی نقش مهمی دارند. تجویز پروتئن آب پنیر به عنوان یک عامل ضد میکروبی، برای بیماران با اختلال ایمنی مناسب می باشد. در مجموع با اعمال گسترده بیولوژیکی پروتئین آب پنیر و نیز با توجه به یافته های حاصل از مطالعات مختلف که اثبات کننده فواید این خانواده پروتئنی در ارتباط با سلامتی، پیشگیری و بهبود بیماری ها می باشد، به نظر می رسد توصیه به استفاده از این پروتئین ها در افراد سالم و بیمار مفید باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *