به این دلایل هر روز سالاد بخورید

تجزیه و تحلیل مواد غذایی آینده: مواد غذایی ما چقدر معتبر و ایمن هستند؟

تأیید صحت همچنان موضوعی مهم در صنایع غذایی است. با توجه به اینکه مصرف کنندگان از عادت های غذایی سالم آگاه تر می شوند و به دنبال آن تقاضا برای تولید محصولات ارگانیک و مواد غذایی از طریق کشاورزی پایدار منطقه ای و کشاورزی ارگانیک افزایش می یابد ، تجزیه و تحلیل استعداد در کنار سموم دفع آفات ، علف کش ها و تجزیه و تحلیل هورمون ها همچنان اهمیت خود را افزایش می دهد. با افزایش پتانسیل بازار ، خطر تقلب در مواد غذایی نیز در این بخش افزایش می یابد.

اگرچه قابلیت شناسایی در تجزیه و تحلیل مواد غذایی به منظور مشخص شدن ناخالصی ها ، مواد افزودنی غیرقانونی یا حساسیت زا در هدف و همچنین در منطقه غیر هدف به طور مداوم بهینه می شود ، اما هنوز امروزه تقلب های مواد غذایی حرفه ای، اغلب در همان سطح فنی قرار دارند. نظارت رسمی است ، و از این رو رسوایی های بسیار تبلیغاتی در حال وقوع هستند. این امر در مورد تخم های ارگانیک ، سبزیجات ارگانیک و میوه های ارگانیک نیز مانند عسل های خاص ، شیر ، محصولات گوشتی منطقه ای ، ماهی و غذاهای دریایی از برخی مناطق ماهیگیری یا شراب از مناطق تولید ویژه و همچنین ادویه جات ترشی جات ، وگان و محصولات گیاهی یا فاقد گلوتن و لاکتوز.
به منظور حمایت از مصرف کننده و برای جلوگیری از چنین رسوایی های غذایی ، اظهارنامه ها باید کاملاً قابل تأیید باشند. سیستم های تحلیلی با کارایی بالا و روش های تشخیص آینده برای تأیید منشأ و صحت ، همانطور که در Analytica 2018 مونیخ به نمایش گذاشته می شوند ، در اینجا ضروری هستند. هدف باید افشای هرگونه تقلب در زمینه مواد غذایی ، آشامیدنی و مواد غذایی باشد. با توجه به حجم کلی ۲۳۰ میلیون یورو از محصولات غذایی تقلبی که توسط یوروپول-اینترپل مصادره شده است ، موضوع از منظر اقتصادی اهمیت بیشتری می یابد.

در نهایت ، اطلاعات ارائه شده در مورد بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی باید با محتویات و مواد افزودنی مطابقت داشته باشد. اینها نباید خطری برای سلامتی برای مصرف کننده ایجاد کند. مصرف کننده نباید در تصمیم خرید خود فریب بخورد. اطلاعات غلط و نشانه های نادرست از برخی از اثرات ممنوع است ، مانند مواد افزودنی غیر مجاز.

سموم دفع آفات ، علف کش ها ، حشره کش ها و سایر مواد باقیمانده از مواد غذایی
در تولید مواد غذایی ، کنترل کالاهای دریافتی مواد اولیه و کنترل کیفیت از نظر قانونی پیش نیاز برای ایمنی مواد غذایی است. در مقابل این زمینه ، رعایت حداکثر میزان باقیمانده موجود برای محصولات محافظت از گیاهان و سموم دفع آفات ، مایکوتوکسین ها و میکروارگانیسم ها ، بلکه برای محصولات دارویی دامپزشکی و فلزات سنگین یا دیوکسین ها نیز مورد بررسی قرار می گیرد. بیش از ۱۰۰۰ ماده فعال برای محافظت از محصولات زراعی در سراسر جهان استفاده می شود. در تجزیه و تحلیل سموم دفع آفات ، روشهای چند جزء ، به ویژه برای غربالگری غیر هدف مورد نیاز است. در اینجا ، میکروبلاسماها به عنوان جایگزینی برای یونیزاسیون با الکتروپریپس ، پتانسیلهای جدیدی را در اتصال LC / MS باز می کنند. از نظر کمی مهمترین ماده فعال علف کش ها ، گلیفوزات ، به دلیل خطرات سلامتی و مقاومت گیاه ، همچنان مورد انتقاد زیادی از دیدگاه های مردم و علم قرار گرفته است.

مایکوتوکسین ها
بارندگی شدید ، که می تواند به تغییرات آب و هوایی نسبت داده شود ،  قالبا منجر به افزایش آلودگی آفت  می شود. در اینجا ، پتانسیلهای خطرناک واقعی نه تنها از پاتوژنهای گیاهی بلکه از متابولیتهای سمی تشکیل شده ناشی می شوند. تعداد مواد غذایی آلوده به مایکوتوکسین ها به سرعت در حال افزایش است. در سطح جهان ، خطر ابتلا به مایکوتوکسین ها مانند آفلاتوکسین های سرطان زا به سلامتی و اقتصاد قابل توجه است. در برابر این پیش زمینه ، توسعه روشهای تحلیلی قدرتمندی که قادر به شناسایی متابولیتها و سموم قبلاً ناشناخته باشند ، اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. روش های طیف سنجی جرمی ، مانند اتصالات LC / MS / MS که در زمینه فن آوری های متابولیک اساسی وجود دارد ، برای تشخیص متابولیت های باکتریایی و قارچی و مایکوتوکسین ها مورد استفاده قرار می گیرند تا بتوانند بار سموم قالب را کمیت کنند. محصولات برداشت شده مانند ذرت ، کلزا ، سویا ، سبزیجات ، آجیل ، دانه های قهوه یا گیاهان چای و مواد غذایی ساخته شده از آنها به ویژه متاثر می شوند.

رزیم غذایی
در جامعه ما ، توجه به تغذیه سالم است. این باعث افزایش تقاضا برای غذاهای کاربردی و مکمل های غذایی می شود.  پروبیوتیک ها و همچنین مواد مغذی به طور فزاینده ای محبوب می شوند. در حال حاضر از عوامل گیاهی ثانویه و مواد مؤثر آن به صورت هدفمند برای مدلهای غذایی خاص رژیم غذایی در ورزشهای با عملکرد بالا ، آلرژی و برخی بیماریهای نئوپلاستیک و متابولیک و همچنین برای پیشگیری از تصلب شرایین استفاده می شود. بازار محصولات بدون گلوتن و لاکتوز به طور پیوسته در حال رشد است ، و به همین دلیل تعداد تقلب ها  افزایش می یابد ، به طوری که الزامات موجود در اتحادیه اروپا سخت تر می شود. تجزیه و تحلیل مواد غذایی آینده اثبات شده از اهمیت اساسی برخوردار است ، به طوری که می توان مقادیر حد را برآورده کرد و پتانسیل های خطر را حذف کرد.

اصلی یا تقلبی
برای اینکه بتوانیم هویت بیولوژیکی ، منشاء جغرافیایی و عوامل خاص تولید در مواد غذایی را به صورت واضح و مشخص شناسایی کنیم ، دستیابی به اثر مرجع اثر انگشتهای مولکولی و زیر مولکولی ضروری است. در اینجا مصلحت است که تعداد زیادی فن آوری با وضوح حداکثر ترکیب شوند. فن آوری های به اصطلاح omics مانند ژنومیک ، پروتئومیکس ، متابولیک و ایزوتوپولیک تصویری با وضوح بالا از نمونه با حداکثر محتوای اطلاعات ارائه می دهد. روش های تجزیه و تحلیل کروماتوگرافی و طیف سنجی همراه و همچنین روش های توالی و توالی نسل بعدی ، تجزیه و تحلیل مواد غذایی مدرن را امروز تعریف می کنند. در اینجا ، کسب داده های چند بعدی پردازش داده های خام و ارزیابی معنی دار را با چالش های ویژه ارائه می دهد. بررسی مرجع ثابت ، اصول شیمیایی و تحولات جدید در زمینه نرم افزار و بیوانفورماتیک برای مدیریت داده ها در تجزیه و تحلیل مواد غذایی نیز مهم شده است. نیاز به بایگانی کردن حجم زیادی از داده ها باعث ایجاد پایگاه داده و ادغام آنها در فرآیندهای لازم می شود.

با وجود همه این پیچیدگی ها ، انتظار می رود روش های معمول آنالیز برای کاربران آسان تر و ارزان تر شود. ساده سازی تجزیه و تحلیل می تواند از طریق هدف قرار دادن مواد غذایی تا سنجش مواد غذایی از نظر تشخیص تک مارک امکان پذیر باشد. هدف این است که با استفاده از آزمایشات بارکد و آزمایشهای ساده و آماده استفاده ، که قابل مقایسه با آزمایشهای تشخیص پزشکی است ، به سرعت و مقرون به صرفه نتایج به دست آمده را به سرعت و مقرون به صرفه بدست آورید و پس از یک دوره آشنایی کوتاه ، بطور معمول توسط کارمندان قابل استفاده است. با نگاه به آینده ، چنین سیستم های آزمایش با کاربردی آسان می توانند در زمینه های آزمایش خانگی و تست مراقبت از نقاط دیگر به واقعیتی برای مصرف کنندگان تبدیل شوند.

تجزیه و تحلیل مواد غذایی از آینده — قدرتمند و ایمن!
از نمونه برداری از طریق تجزیه و تحلیل گرفته تا ارزیابی و ذخیره سازی در پایگاه های داده ، تجزیه و تحلیل کل طیف آنالیز مواد غذایی را در بر می گیرد. پیشرفت های فناوری پیشرفته ، بهینه سازی روش و کاربردهای معمول توسط کارشناسان شناخته شده در آزمایشگاه زنده ، در نمایشگاه و کنفرانس ارائه شده است.

در مورد آخرین روندهای صنعت در Analytica 2020 اطلاعات کسب کنید و در مورد آزمایشگاه مواد غذایی آینده از طریق سایت اطلاعات کسب کنید!

منبع :https://www.analytica.de/en/press/trend-reports/food-analysis

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن