تحلیل حلالهای باقی مانده در فضای فوقانی بسته بندی ها به روش گاز کروماتوگرافی

 

ارسال شده توسط سونیا Pelia در چهارشنبه، 2014 اوت 27 @ 07:14

http://chromblog.thermoscientific.com/blog/bid/112784/Gas-Chromatography-Headspace-Analysis-of-Residual-Solvents 1/1

بخش بین الملل: نسترن صومی

 

بسیار مفتخرم که  درمورده  ویژگی های یک روش گاز کروماتوگرافی خودکار برای تجزیه و تحلیل  حلال های باقی مانده در مواد بسته بندی انعطاف پذیر که مورد استفاده برای مواد غذایی هستند ، که نه تنها به راحتی مطابق با الزامات از روش مطلق استاندارد  اروپا   2002 standard: EN 13628-1 است ، بلکه این روش بدون هیچ گونه آماده سازی نمونه ، نتایج تدریجی عالی را فراهم می کند ! مطالبی را بیان نمایم.

(به هر حال، اگر آزمایش مواد غذایی  EN 13628-1: 2002برای شما جدید است،اینآزمایش، استاندارد بریتانیا برای تعیین حلال باقی مانده به وسیله روش گاز کروماتوگرافی  ،فضای فوقانی ساکن بوده و در مواد بسته بندی انعطاف پذیر به کار گرفته می شود که شامل فیلم های پلاستیکی تک و یا چند لایه، پلاستیک، کاغذ یا تخته ، فویل و یا ترکیبی ها  می باشد. )

بنابراین، کسانی که در صنعت بسته بندی مواد غذایی کار می کنند آگاه باشند ، درزمان بسته بندی انعطاف پذیر، از ایمنی وکیفیت و ماندگاری محصولات مصرفی بسته بندی اطمینان پیدا کنند ،این بسته بندی می تواند اثر منفی روی کیفیت مواد غذایی بگذارد.

دلیل این کار این است که بسته بندی انعطاف پذیر مواد غذایی اغلب از لایه های به هم پیوسته توسط چسب و حک شده با اطلاعات مربوط به محصول و در طول فرآیند تولید و یا ذخیره  سازی تشکیل شده است. بسته بندی ممکن است حلال را از طریق چسب و یا جوهر چاپ  به محصول هدایت کند .

به نرم افزار 10396 توجه داشته باشید ، آنالیز حلالهای باقی مانده درفضای فوقانی ساکن (استاتیک) در بسته بندی انعطاف پذیر و تعیین میزان استخراج با فضای فوقانی چندگانه در     استانداردEN 13628-1: 200،(PDF قابل دانلود) شرح داده شده ،توضیح این روش با استفاده از یکی از نمونه بردارهای فضای فوقانی خودکار ما (علم حرارتیTri Plus 300 نمونه بردار فضای فوقانی ساکن خودکار) که قادر به استخراج فضای فوقانی چندگانه(MHE) است ویکی از گاز کروماتوگراف های ما (علم حرارتیسری گاز کروماتوگراف   TRACE 1300) است.

 

مزیت استفاده ازMHE به خاطردقت بالا در تعیین حلال های باقی مانده، با یک بار کاری نسبتاً سبک، به عنوان یک نتیجه از یک فرآیند کاملاً خودکار است. راه حل های کالیبراسیون خارجی  یا  استانداردهای اضافی مورد نیاز نمی باشند.

حلال باقی مانده در نمونه ها در کمتر از 45 دقیقه از هم جدا شدند.

همچنین شما ممکن است علاقه مند به بررسی  روشی که قبلاً منتشر شده ، در نرم افزار 10132 (تعیین فوق العاده سریع فرآیند  VOCs در مواد بسته بندی توسط فضای فوقانی GC ) باشید.

( PDF قابل دانلود کردن می باشد.)

این روش به ویژگی های آنالیز سریع حلال های باقی مانده  در فضای فوقانی مواد بسته بندی اشاره می کند که با استفاده از یکی از سیستم های GC ما که مجهز است به آپشن Ultra Fast Model انجام شده و مشخص شدن نتیجه ی این آنالیز  1-2 دقیقه طول میکشد که این نتیجه به معنی 10-20 برابر افزایش سرعت در مقایسه با روشآنالیزGC  معمولی است.

توجه داشته باشید که  زمان تجزیه و تحلیل با سرعت جریان تولید مواد بسته بندی متناسب است.