جایگزین کننده چربی شرکت Epogee تاییدیه GRAS دیگری بدست می آورد

 

بنا به گزارش فود کلینیک   EPG ،که یک چربی جایگزین از شرکت Epogee است ، تأییدGRAS را برای چندین دسته کالایی  دیگر دریافت کرده است . EPG یک روغن گیاهی اصلاح شده بدون GMO( ارگانیسم دستکاری شده ژنتیکی) است که باعث کاهش چربی و کالری می شود بدون اینکه روی طعم و بافت تأثیر منفی بگذارد .

دسته های محصولا ت جدید ی که EPG برای آنها دارای تأیید GRAS است عبارتند از:
غذاهای میان وعده، محصولا ت پروتئینی گیاهی، نوشیدنی ها یا محصولا ت بر پایه نوشیدنی؛ قهوه و چای و آنالوگ های محصولا ت لبنی. EPG پیش از تایید گسترده اش درماه گذشته، قبلا  به عنوان GRAS برای استفاده در کاربردهای مختلف شناخته شده بود ازجمله شیرینی پزی ها و بارها، کالا های پخته و میکس ها، لبنیات و دسرهای منجمد،غذاهای نرم و خامه ای/چاشنی ها/عصاره ها و سس، کره بادام زمینی و آجیل، محصولا ت غلات و ماکارونی و کاربردهای سرخ کردنی .
جیمی کاروسو، مدیر ارشد تجاری Epogee ،در یک نشست مطبوعاتی گفت : “EPG مانندچربی به نظر می رسد و احساس می شود و مزه و عملکرد آن مانند چربی است زیرا ازچربی درست می شود.” جایگزین چربی که هفده سال در حال توسعه است از روغن کلزابا استفاده از یک فرایند ابتکاری ساخته می شود. این ماده حاوی ۷٫۰ کالری در هر گرم است و باعث کاهش ۴۵ ٪کالری در کاربردها می شود. طبق گزارش شرکت، ایمنی EPGدر بیش از ۶۰ بررسی تأیید شده است.

دیوید رو، بنیانگذار Epogee ، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “ما بسیار خوشحالیم کهEPG به عنوان ماده مؤثری برای استفاده در دسته های دیگر مواد غذایی و نوشیدنی هاشناخته شده است.” وی گفت: “ما در تالش برای مبارزه با چاقی و بهبود سالمت جامعه،با نوآوران نوشیدنی و مواد غذایی همکاری می کنیم. اکنون نسل جدیدی از محصولا ت باطعم عالی به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که از غذاهای مورد علاقه  خود بدونهر نوع چربی ها لذت ببرند.”

 

منبع : https://www.ift.org/news-and-publications/news/2020/june/10/fat-replacer-from-epogee-achieves-additional-gras-approvals

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن