جشنواره صنایع غذایی مازندران در بابل برگزار می‌شود

دبیر اجرایی جشنواره صنایع غذایی مازندران گفت: به مناسبت اعیاد دهه ولایت از قربان تا غدیر، جشنواره صنایع غذایی مازندران در بوستان نوشیروانی بابل برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، رامین بابایی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دومین جشنواره نوشیدنی،بستنی و شکلات کشور با حضور برندهای قدرتمند از 14 لغایت 17 مهر ماه در بابل برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را بالابردن آگاهی مردم در زمینه غذا و میوه‌ها برشمرد و بیان داشت: در این جشنواره همزمان چندین جشنواره شامل نخستین جشنواره میوه‌های قرآنی شامل زیتون، انار، انجیر، عسل و فرآورده‌های آن، دومین جشنواره بستنی‌های صنعتی، جشنواره لبنیات ایران و نوشیدنی‌ها و جشنواره چای و دمنوش‌ها برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره صنایع غذایی با بیان اینکه در قرآن کریم از میوه‌ها و غذاهایی ذکر شده به لحاظ پزشکی از جایگاه درمانی ویژه‌ای برخوردارند، گفت: در این راستا نخستین جشنواره میوه‌های قرآنی در معرفی خواص آنها برگزار می‌شود.

بابایی تصریح کرد: برای هر چه بهتر برگزار شدن این مراسم سعی شد از اقوام مختلف ایرانی شامل سیاه چادرها را که نماد مردم غیور این سرزمین است استفاده کنیم که در حال حاضر شرکت‌های بزرگی برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند.

این مسئول اظهار داشت: طبق هماهنگی که با ادارات ذیربط انجام شد این نمایشگاه صبح‌ها ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و اساتید و بعد از ظهرها ویژه عموم برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای باشکو‌ه‌تر شدن این جشنواره و ایجاد فضایی آرام برای مردم، در طول جشنواره هر شب برنامه آتش بازی و اجرای موسیقی‌های سنتی تعدادی از استان‌های کشور برگزار می‌شود.

بابایی افزود: این جشنواره  از 14 تا 17 مهر با همت موسسه کرفون، شورای اسلامی شهر و شهرداری بابل برگزار می‎شود.

–