جشنواره غذاهای ترش و شیرین در کرمان

برگزاری جشنواره غذاهای ترش و شیرین در فرهنگ سرای کوثر

عصر امروز جشنواره‌ی غذاهای «ترش و شیرین» با هدف ارتقای فرهنگ تغذیه و سلامت در فرهنگ‎سرای کوثر شهرداری کرمان برگزار شد.
مدیر فرهنگ‎سرای کوثر شهرداری کرمان در حاشیه‌ی برگزاری این جشنواره در گفت‎وگو با خبرنگار کرنا افزود: در این جشنواره، 40 نوع غذا و دسر سالم توسط 40 شرکت‎کننده تهیه و به نمایش گذاشته شد.
حجت‎الاسلام حسنی افزود: در کنار برگزاری این جشنواره، کارگاه آموزشی در زمینه‌ی تهیه‌ی ژله تزریقی و سوسیس و کالباس خانگی برای متقاضیان برگزار می‎شود که تاکنون بیش از 80 نفر متقاضی برای شرکت در این کارگاه آموزشی ثبت‎نام کرده‎اند.
وی ادامه داد: این کارگاه آموزشی 12 و 13 شهریورماه جاری از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر برگزار می‎شود.
مدیر فرهنگ‎سرای کوثر شهرداری کرمان هم‎چنین از برگزاری مسابقه‌ی آشپزی بین 40 نفر شرکت‎کننده در این جشنواره خبر داد و اظهار داشت: در این مسابقه با حضور سه داور 8 نوع غذا انتخاب می‎شوند که سه نوع آن، شامل غذای ایرانی، دسر ایرانی و نوشیدنی ایرانی به عنوان غذای برتر انتخاب می‎شوند.
وی با بیان این‌که این جشنواره با نمایشگاه و فروشگاه تندرستی هم‎راه است، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه شامل 14 غرفه در زمینه‎های مختلف از جمله میوه‎های بهشتی، نان سنتی، محصولات ارگانیک، لبنیات، دم‎نوش‎های گیاهی، ترشی‎جات، آجیل و مغزها است.
حجت‎الاسلام حسنی افزود: هم‌چنین در این نمایشگاه دو غرفه‌ی مشاوره‌ی ورزشی و بهداشتی و غرفه‌ی کتاب و غذاهای سنتی هم‎راه با هرم غذایی و باغ قرآنی راه‎اندازی شده است.
وی گفت: اختتامیه‌ی این نمایشگاه 13 شهریور ماه جاری ساعت 20 در فرهنگ‎سرای کوثر شهرداری کرمان برگزار می‎شود و این اختتامیه با برنامه‎های متنوع از جمله جنگ شادی، اهدای جوایز به نفرات برتر و سخنرانی استاد حسنی در خصوص سبک زندگی دینی هم‎راه خواهد بود.
لازم به ذکر است این جشنواره با استقبال خوب شهروندان هم راه بود.