جلوگیری از دیابت با تغذیه سالم

یازده روش  جلوگیری از ابتلا به بیماری دیابت

دپارتمان بین الملل: نسترن صومی

https://www.linkedin.com/redirect?url=http%3A%2F%2Fthinkingabouthealth%2Ecom%2Fhealthy-eating%2F11-ways-to-avoid-diabetes%2F2%2F&urlhash=TkXF&_t=tracking_anet

در ایالات متحده آمریکا بیماری دیابت از کنترل خارج شده است. در حال حاضر ،تا آنجا که برآورد شده است ، یک چهارم از جمعیتایالت متحده آمریکامستعد به ابتلا به بیماری دیابت هستند، که این موضوع به این معنی است که سطح قند خون افراد بالاتر از حد نرمال است، که اغلب در طول یک دهه این افراد مبتلا به بیماری دیابت خواهند شد.

به نظر می رسد که اکثر مردم به شانس خود در ابتلا به بیماری دیابت فکر نمی کنند و رژیم های غذایی ناسالم خود را همچنان ادامه می دهند و شاید آن ها امیدوار هستند که هرگز با هیچ گونه مشکل عمده بهداشتی روبرو نخواهند شد. اما کسانی که مصمم هستند که از روش های مؤثر برای حفظ سلامتی شان استفاده کنند ، و شانس ابتلا به بیماری دیابت را در خود کاهش دهند ، می توانند از 11 روش زیر استفاده کنند:

  1. کاهش وزن

چاق بودن و یا اضافه وزن داشتن ،به طور چشمگیری خطر ابتلا به بیماری دیابت را افزایش می دهد. چیزی که تعجب آوراست ، این موضوع است که حتی کاهش نه چندان زیاد وزن میتواند خطرابتلا به بیماری دیابت را کاهش بدهد.حتی افرادی که به طور قابل توجهی اضافه وزن دارند ، می توانند خطر ابتلا به بیماری دیابت را فقط با خلاص شدن از 5 درصد از وزن بدن خود تا 70 درصد کاهش دهند.

  1. پیش غذاهای مفید

یک تغییر کوچک در رژیم غذایی به حفظ سطح قند خون و جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد آن کمک خواهد کرد. مطالعه ای در دانشگاه ایالتی آریزونا نشان داد که افرادی که مبتلا به دیابت نوع 2هستند ، اگر قبل از غذایی که سرشار از کربوهیدرات است 2 قاشق غذاخوری سرکه بخورند قند خون آن ها پایین خواهد ماند.اسید استیک موجود در سرکه ممکن است که سرعت هضم کربوهیدرات ها را کاهش دهد ومیزان قند خون را پایین نگه دارد. شما مجبور نیستید ،که به خاطر خواص سرکه، مستقیماً سرکه را قبل از غذا میل کنید. چون سرکه یکی از اجزای تشکیل دهنده سس سالاد است و ما معمولاً قبل از غذای اصلی سالاد می خوریم ،پس در نتیجه می توان از سرکه در سس سالاد استفاده کرد و به عنوان پیش غذا آن را میل کرد.

  1. ورزش کنید!

همه می دانند که ورزش کردن برای سلامتی خوب است و می تواند خطر جدی ابتلا به بسیاری ازبیماری ها را کاهش دهد.شما مجبور نیستید که ساعت های زیادی را در سالن ورزشی صرف کنید. پیاده روی یک راه عالی و مفید است بدون آن که مجبور به انجام بیش از حد این ورزش باشید. یک مطالعه تحقیقاتی در فنلاند نشان داده است که افرادی را که فقط 35 دقیقه در روز ورزش می کنند ،خطر ابتلا به دیابت در آن ها تا 80 درصد کاهش می یابد، حتی اگر آنها وزن کم نکنند! یک راه نسبتاً آسان که به دور شدن از مشکل ابتلا به بیماری دیابت به ما کمک می کند این است که روزی 35 دقیقه در اطراف محله پیاده روی کنیم.

  1. انتخاب سریال صبحانه

غلات صبحانه ( کورن فلکس یا همان سریال صبحانه) یک انتخاب محبوب برای صبحانه سریع و آسان است.تنوع باورنکردنی این سریال ها را در قفسه های سوپر مارکت که با مارک های متنوع هستند را دیده ایم.این سریال ها با شکر و دیگر مواد ناسالم پر شده اند.سعی کنید کورن فلکسی را که دارای محتوای غلات بیشتری است انتخاب کنید.با این روش به کاهش ابتلا به بیماری دیابت کمک خواهید کرد وهمچنین خطر ابتلا به فشار خون بالا، سکته مغزی و حتی سرطان سینه را کاهش می دهید. از برندهایی که از شکر زیاد استفاده می کنند فاصله بگیرید و از روش های خلاقانه ای که تولیدکنندگان برای پنهان کردن شکر استفاده می کنند ،آگاه باشید.

  1. نوشیدن قهوه

اختلاف نظر بین بسیاری از کارشناسان بر سر اینکه آیا مصرف قهوه باعث آسیب به سلامتی میشود و یا برای سلامتی مفید است ، وجود دارد.اخیراً محققان به این نتیجه رسیده اند که ، قهوه خوب است. در مطالعه ای در دانشگاه هاروارد که 18 سال طول کشید محققان به این نتیجه رسیدند که افرادی که بین 6 الی 29 فنجان قهوه در روز می نوشند بین 29 تا 54 درصد ریسک ابتلا به دیابت نوع 2 در آن ها کاهش می یابد.

  1. مسیر سریع تر به سمت ابتلا به دیابت

همان طور که همه ما می دانیم، اگر می خواهیم سلامت بمانیم ،فست فود، انتخاب مناسبی نخواهد بود.علاوه بر تمام عواقب بهداشتی منفی که در اثر مشتری دائمی بودن فست فود به وجود می آید، تحقیقات پزشکی نشان داده است که افرادی که بیش از دو بار در هفته فست فود می خورند حدود 10 پوند به وزنشان اضافه می شود و میزان مقاومت انسولین در بدن آن ها دو برابر نرمال افزایش خواهد داشت.که این موضوع باعث می شود شما سریع تر به بیماری دیابت مبتلا شوید.

 

  1. گوشت قرمز را کاهش دهید

یک مطالعه توسط Brigham که روی 37000 زن در بیمارستان زنان انجام شد نشان داد زنانی که رژیم غذایی شان حاوی گوشت قرمز است و هفته ای حداقل 5 بار از گوشت قرمز استفاده می کنند احتمال خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در آن ها 29 درصد بیشتر است. گوشت های فرآوری شده حتی بدتر هستند، و خوردن آن ها هفته ای 5 بار یا بیشتر خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 43 درصد افزایش می دهد! سعی کنید به جای گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده سبزیجات بیشتری را در رژیم غذایی خود جایگزین کنید.

  1. از ادویه استفاده کنید

ادویه جات بیشتر از اینکه خوشمزه باشند دارای فواید زیادی هستند. . در واقع، تحقیقات پزشکی انجام شده در آلمان نشان داده که افرادی که روزی 3 بار یک کپسول یک گرمی دارچین به مدت 4 ماه مصرف کنند میزان قند خون خود را تا 10 درصد کاهش خواهند داد.به علاوه، اعتقاد بر این است که دارچین نیز می تواند میزان کلسترول و تری گلیسیرید را در خون کاهش دهد. این موضوع به کاهش ریسک ابتلا به دیابت کمک می کند.

  1. دوری از استرس

این روزها استرس بیش از پیش خود را نشان می دهد. استرس به عنوان چیزی است که می تواند اثرات منفی متعددی بر سلامت داشته باشد و به نظر می رسد که استرس یکی دیگر از عواملی است که خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد و ما می توانیم آن را به لیست اضافه کنیم. استرس باعث حالت ترس وحشت در بدن می شود، در غیر این صورت به عنوان “fight or flight,” “مبارزه یا پرواز”، که باعث می شود سطح قند خون افزایش یابد شناخته شده است.سلول های مقاوم در برابر انسولین می توانند به تجمع قند خون کمک کنند که این موضوع منجر به بیماری دیابت می شود. راه های متعددی برای مبارزه با استرس وجود دارد، بنابراین اگر شما در زندگی تان از استرس رنج می برید روش هایی را انتخاب کنید که به بهترین وجه مناسب شما باشد و آن ها را به کار بگیرید.

10.خواب 

دانشگاه ییل در مطالعه ای نشان داد که شش ساعت خواب در هر شب یا کمتر خطر ابتلا به دیابت را دو برابر می کند. بدتر از آن ، خواب بیش از هشت ساعت در هر شب خطر ابتلا به دیابت را سه برابر افزایش می دهد!این یافته ها خوابیدن بین 7 الی 8 ساعت در شب را توصیه می کند.

11.معاشرت کردن

تعامل اجتماعی به عنوان یک مسئله بسیار مهم، بیشتر از چیزی که ما سال ها قبل آن را تشخیص داده بودیم ، برای سلامتی مفید است. تحقیقات نشان داده است که زنانی که به تنهایی زندگی می کنند،احتمال ابتلا به دیابت در آن ها دو برابر و نیم بیشتر از زنانی است که در منزل شان با افراد دیگر زندگی می کنند. افرادی که تنها زندگی می کنند احتمال دارد دچار عادات بدی مثل سیگار کشیدن و استفاده بیش از حد از الکل بشوند.