درس های زندگی از متخصصان مدیریت آفات

ترجمه :فود کلینیک

 “اکنون ، من آن را دیده ام.” عبارتی که هیچگاه از یک متخصص مدیریت آفات نمی توان آن راشنید.

هیچ چیز نمی تواند از حقیقت دور باشد وقتی می توان آفات را از تجهیزات پردازش ، ذخیره سازی و توزیع مواد غذایی حذف کرد.

چرا این عبارت تا این میزان  واضح است؟ 
پاسخ آن  ساده است: آفات شامل جوندگان ، سوسکها ، مگس ها و یا قیمانده  حیوانات بوده که  رفتار آنها می تواند
غیرقابل پیش بینی باشد. هنگامی که عنصر انسانی را به مخلوط اضافه می کنید ، لازم است که برای هر چیزی در مورد آفات آماده شوید.

یک تکنسین باتجربه مدیریت آفات شاهد شواهدی از آفات در مناطقی از یک مرکز پردازش مواد غذایی است که هیچ کس فکر نمی کندچنین چیزی  ممکن باشد ، یا از شرایط ساختاری ، فرهنگی و یا بهداشتی پرده برداری کند که هیچ کس تصور نمی کند می تواند به آلودگی آفات کمک کند.

نکته پایانی این است که ، هنگامی که نوبت به طراحی ، اجرای و سنجش اثربخشی برنامه مدیریت آفات می رسد ، چیزی از جدول خارج نمی شود. هر چیزی ممکن است ، بنابراین انتظار غیر منتظره را داشته باشید.

از همه امکانات مطلع  باشید
ممکن است آماده کردن امکانات خود برای هر گونه آفت احتمالی مانند یک کار وحشتناک به نظر برسد ، و واقعیت این است که امکان پذیر نیست. هیچ مدیر QA ،  یا مدیر تأسیسات نمی تواند در مورد همه چیز به فکر آفات باشد.

مدیریت آفات به همین دلیل نیازمند توسعه همکاری های قوی با ارائه دهنده خدمات مدیریت آفات و فروشندگان خارجی (به عنوان مثال پرسنل نظافت  ، شرکت های حمل و نقل و غیره) برای محافظت از تأسیسات ، محصولات ، کارمندان و مشتریان شما از آفات و باکتری های مضر می باشد.

اولین قدم به سمت مدیریت مؤثر آفات رویکرد مشارکتی و پیشگیرانه برای ایجاد نظافت مداوم ، بهداشتی ، مدیریت موجودی ، بازرسی محصول و مواد تشکیل دهنده و پروتکل های نگهداری از آنها  است. یادگیری از تجربیات ، چه خوب و چه بد ، هنگام پیشگیری از آفات و مدیریت ، بخش مهمی از روند است. با استفاده از این پروتکل ها ، شانس مواجه شدن با  آفات ناخواسته کاهش می یابد ، اما هرگز از بین نمی رود.

در اینجا مجموعه ای از داستان های دنیای واقعی وجود دارد که نشان دهنده این نکته است که مدیریت مؤثر آفات شامل انتظار غیر منتظره بودن ، تحریک آمیز بودن و ابتکاری بودن و اعمال نفوذ تمام دارایی های فکری و فنی شما برای رسیدن به یک راه حل است.

داستان شماره ۱: حفر عمیق برای حل آلودگی به پرواز ممنوع
یک تکنسین مشکلی برای ابتلا به یک آلودگی شدید مگس فروید تحت کنترل در یک گیاه جدید غذایی داشت. این مشکل برای چند ماه ادامه داشت و مشتری بی تاب شد.

این تکنسین و کادر فنی با تیم مدیریت کارخانه برای توضیح بیولوژی گونه ها دیدار کردند و خاطرنشان کردند که مگس ها معمولاً با زهکشی های غیرقابل استفاده همراه هستند ، اما مدیریت نمی خواست گوش کند. آنها می خواستند یک درمان bioremediation انجام شده ، تزریق سموم دفع آفات در زهکشی ها و درمان های مه آلودگی هفتگی را برای از بین بردن مگس ها انجام دهند.
تکنسین آنچه را که ازاو خواسته شده بود انجام داد،اگرچه توضیح داد که این رویکردها فقط تسکین کوتاه مدت را فراهم می کند  . 

سرانجام مشتری از توصیه اصلی پیروی کرد و زهکشی های لوله کشی را از بین برد. کشف شد که لوله های آبگیر به هم وصل نمی شوند و آب در زیر اسلب ساختمان جمع می شود و شرایط ایده آل برای آلودگی به پرواز فراهم می کند.

نتیجه گیری: وقتی پای آفات و زهکشی ها پیش می آید ، لوله کشی ها را بازبینیکنید تا ببینید که واقعاً در آنجا چه می گذرد. بله ، تعمیرات تخلیه می تواند پرهزینه باشد ، اما قیمت فراخوان محصول یا ممیزی ناموفق چیست؟ اگر مشتری توصیه اولیه را دنبال کرده بود ، مشکل خیلی سریعتر و با هزینه کمتری حل می شد.

داستان شماره ۲: وقتی که قارچ باعث ازبین رفتن  قارچ ها  در یک کارخانه مواد غذاییمی شود
یک کارخانه تولیدقارج در اتاق استراحت کارمندان خود یک آلودگی شدید  قارچ را تجربه می کرد. این هجوم به حدی شدید بود که شروع به مهاجرت به منطقه تولید گیاه کرد که به طور بالقوه می تواند محصول را آلوده کند.

یک تکنسین یک بازرسی کامل از تأسیسات انجام داد. آنجا که او رفتار و زیست شناسی قارچ را می شناخت ،مشاهدات او از بازرسی وی را به ورودی هوا در پشت با م راهنمایی کرد .مطمئناً ، فیلتر آنقدر پر بود که در حال از بین رفتن بود و اجازه می داد تا مگسهای کوچک داخل ساختمان مکیده شوند.

 افزودن بر این  ،  در نمای بیرونی ساختمان روشنایی امنیتی گسترده ای وجود داشت. این چراغها که در بالای در ورودی و حوضچه بارانداز قرار داشتند ، به شدت روشن می شوند و مگس های کوچکی را به سمت ساختمان جذب می کنند.

نتیجه گیری: تمرکزبر روشهای اصلی تعمیر و نگهداری ،عنصر اساسی در هر برنامه مدیریت آفات است. اگر پرسنل  تعمیر و نگهداری شما بیش از حد درگیر کارها هستند ، باید کارهای خاصی را برون سپاری کنید. ارزش سرمایه گذاری دارد علاوه بر این ، هنگام انجام بازرسی ، مطمئن شوید که تمام مناطق ، از پشت بام تا زیرزمین را در بر می گیرد. برای روشنایی ساختمان ، از لامپ های بخار سدیم کم مصرف  استفاده کنید و تعیین کنید که چراغ ها برای ایمنی و امنیت روشن باشند. در نظر بگیرید که چراغ ها را روی پارکینگ قرار دهید و آنها را بر روی ساختمان بتابانید تا در حالی که همچنان  نیازهای امنیتی را برطرف می کنید ، آفات را از ساختمان جدا کنید.

داستان شماره ۳: پرواز حشرات 
یک تولید کننده بزرگ مشکلی برای پرواز حشرات داشت ، چیزی که قبلاً هرگز با آن روبرو نبوده است. پس از چند هفته ، مشکل شدت گرفت و در طی یک بازرسی پیگیری ، مقصر اصلی مشخص شد: یک تله مفقود شده در یک زهکشی.

 محل تخلیه در محلی در طبقه تولید بود که دسترسی به آن بسیار مشکل بود. ماشین آلات بزرگی در این راه وجود داشت و مداوم آب حاصل ازفرایند  تولید در ان محل تخلیه و منطقه بسیار گرم و مرطوب بود. تله مفقود شده بر روی شن در زیر تخته سنگ دراز کشیده بود و آب به راحتی در حال سقوط به زمین بود.

تعمیر زهکشی یک مشکل بود ، زیرا دسترسی به کف  کارخانه قدیمی نیاز به جک داشت تا با خیال راحت کارگران بتوانند با تسلطکار خودرا انجام دهند. در ضمن ، یک درمان bioremediation برای خنثی کردن هجوم مگس انجام شد. از شناسایی اولیه تا زمان رفع لوله چندین هفته طول کشید.

نتیجه گیری: زهکشی ها باید بطور مداوم و با برنامه مشخص تمیز شوند. اگر در این حالت چنین کاری صورت می گرفت ، زودتر محل تخلیه بازبینی می شد و سریعتر به راه حل می رسید. نوع غذایی که شما تولید می کنید بایدزمان  تمیز کردن زهکشی را مشخص کند. به عنوان مثال ، تجهیزات لبنی و نوشیدنی بیشترین خطر را دارند زیرا در تولید از آب زیادی استفاده می کنند. برای آن نوع محصول ، تمیز کردن تخلیه ماهانه توصیه می شود.

پاک کننده ها  کابوس آفتها : یک تسهیلات تمیز
سرویس بهداشتی مدیریت آفات ، ساده و سهل  است. اگر تأسیسات شما دارای پروتکل های تمیز کننده و بهداشتی قوی است ، شما در جهت کاهش احتمال ابتلا به آفت گام مهمی برداشته اید.

چرا آفات می خواهند به تجهیزات پردازش ، ذخیره سازی و توزیع مواد غذایی دسترسی پیدا کنند؟ این بدان دلیل نیست که آنها علاقه مند به درخواست شغل هستند بلکه به این دلیل است که داخل آن غذا ، آب و سرپناهی وجود دارد.

پروتکل های تمیز کننده و بهداشتی خوب از نشت و زباله های مواد غذایی در زهکشی ها ، کفها ، روی میزهای آماده سازی مواد غذایی و تجهیزات پردازش زیر و داخل مراقبت می کند. 

 روشهای نظافت و بهداشتی نیازمند سرمایه گذاری به خودی خود می با شند. وقتی یک بازرس  از مرکز شما بازدید می کند ، آنها شرایط مساعد مربوط به اقدامات بهداشتی را یادداشت می کنند .

برنامه های تمیز و بهداشتی که به خوبی طراحی شده اند ، نه تنها علاقه جوندگان یا سوسکها را به تأسیسات شما کاهش می دهند ، بلکه باعث اعتماد به نفس در نیروی کار شما نیز می شوند. این به آنها می گوید که آنها برای شرکتی کار می کنند که به تولید محصولی در سطح جهانی اهمیت می دهد که برای مصرف کنندگان بی خطر باشد.

برنامه تمیز کردن و بهداشت مناسب چه چیزی را به دنبال دارد و باید از کجا استفاده شود؟ در زیر لیستی از مناطق داخل و خارج از تأسیسات شما وجود دارد که باید به طور مرتب مورد نظارت قرار گیرد و در هر برنامه تمیزکاری اصلی شامل شود:

مناطق بیرونی — مناطق دفع زباله ، زهکشی ، کنترل علفهای هرز و مناطق آفات و پناهگاه.
ساختمانهای خارجی-ضد آفات / .
دیوار داخلی ، کف ، سقف ، زهکشی کف ، لوله کشی ، تهویه و روشنایی.
انبار غذا:
بسته بندی و ذخیره سازی مواد غذایی خشک practices شیوه های مناسب نگهداری و بهداشت مناسب.
ذخیره سازی کالاهای آسیب دیده – تفکیک ، بسته بندی مجدد و بهداشتی خوب.
کالاهای برگشتی.
مناطق یخچال دار — تراکم و تمیز کردن.
مناطق آماده سازی مواد غذایی – دسترسی به مناطق محصور ، تجهیزات و مناطق سطحی.
مناطق ظرفشویی
ظروف زباله و بازیافت — ظروف و ظروف مناسب پوشانده شده.
توالت و قفل اتاق lock قفل ها به طور مرتب تمیز و خالی می شوند.
اتاق ناهار / استراحت — تمیز و زباله به طور مرتب خارج می شود.
دستگاههای قابل فروش برای تمیز کردن در دسترس است.
مناطق نرم افزاری – برای تمیز کردن و بدون شرایط آفت در دسترس است.
نواحی اداری: سطل زباله به طور مرتب برداشته می شود و هیچ غذایی در میزها ذخیره نمی شود.

منبع :https://www.foodqualityandsafety.com

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن