دوشنبه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
خانه / اخبار / راهکاری تازه برای حل معضل روغن زیتون‌های تقلبی
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید رحمت الله پریچهر از اعطای گواهی آکرودیته ارزیابی حسی روغن زیتون به سه آزمایشگاه کشور خبر داد و گفت: این آزمایشگاه‌ها در استان‌های گیلان (رودبار)، گلستان و قزوین فعال است. او افزود: شورای بین المللی زیتون پس از بررسی فعالیت آزمایشگاه‌های معرفی شده توسط کشورمان و ارزیابی نتایج پاسخ نمونه‌های ارسالی توسط این آزمایشگاه، گواهینامه ارزیابی حسی روغن زیتون را صادر کرده است. بیشتر بخوانید: قیمت خرید تضمینی گندم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است پریچهر با اشاره به اینکه این گواهینامه به آموزش، شناخت و ارزیابی روغن‌های زیتون تولیدی وارداتی کمک شایانی خواهد کرد، تصریح کرد: مجوز ارزیابی بین المللی حسی به تشخیص تقلب‌های انجام شده در تولید و واردات روغن‌های زیتون نیز کمک می‌کند. مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی در پایان با اشاره به استاندارد‌های بین‌المللی شورای زیتون، بیان کرد: آزمایشگاه‌های دارای مجوز به‌صورت سالانه توسط شورای بین المللی مورد ارزیابی و راستی‌آزمایی قرار می‌گیرد. انتهای پیام/

راهکاری تازه برای حل معضل روغن زیتون‌های تقلبی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید رحمت الله پریچهر از اعطای گواهی آکرودیته ارزیابی حسی روغن زیتون به سه آزمایشگاه کشور خبر داد و گفت: این آزمایشگاه‌ها در استان‌های گیلان (رودبار)، گلستان و قزوین فعال است.

او افزود: شورای بین المللی زیتون پس از بررسی فعالیت آزمایشگاه‌های معرفی شده توسط کشورمان و ارزیابی نتایج پاسخ نمونه‌های ارسالی توسط این آزمایشگاه، گواهینامه ارزیابی حسی روغن زیتون را صادر کرده است.

پریچهر با اشاره به اینکه این گواهینامه به آموزش، شناخت و ارزیابی روغن‌های زیتون تولیدی وارداتی کمک شایانی خواهد کرد، تصریح کرد: مجوز ارزیابی بین المللی حسی به تشخیص تقلب‌های انجام شده در تولید و واردات روغن‌های زیتون نیز کمک می‌کند.

مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی در پایان با اشاره به استاندارد‌های بین‌المللی شورای زیتون، بیان کرد: آزمایشگاه‌های دارای مجوز به‌صورت سالانه توسط شورای بین المللی مورد ارزیابی و راستی‌آزمایی قرار می‌گیرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *