روغن هسته انار

روغن هسته انار دارای قوی ترین آنتی اکسیدان ضدسرطان بوده و تاثیر فوق العاده ای بر شادابی پوست و مو دارد. خاصیت ضد چروک، لایه برداری، جلوگیری از پیری پوست و حفظ لطافت و شادابی آن، ترمیم ترکهای پوست و همچنین تقویت عالی مو و پوست که بتازگی مورد توجه خاص تولید کنندگان لوازم آرایشی بهداشتی معروف دنیا قرارگرفته و هم اکنون به عنوان یکی از بهترین داروهای تقویت پوست و تقویت مو در داخل و خارج از کشور استفاده می شود نیز اثرات ضد اگزما، ضد سرطان سینه، ضد دیابت، کاهش علائم یائسگی، پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی از دیگر مزایای این روغن بسیار مفید محسوب می شود.وجود منابع اسیدلینولئیک و لینولنیک(CLA)هم چنین اسیدپانیسیک و اسیدچرب امگا5،اسیدهای چرب با دوباندفعال میباشد،CLA اهمیت بسزائی در جلوگیری از سنتز پروستاگلاندین ها از اسید آراشیدونیک می باشد.از دیگر خواص منحصر بفرد دیگر میتوان از تناوب سه گروه اسید چرب دوبانده ذکر نمود.

روغن هسته انار تاثیری باور نکردنی در از بین بردن خطوط خالکوبی روی صورت (تاتو) داشته و در حداقل زمان با لایه برداری از پوست باعث از بین رفتن تتو های قدیمی می گردد. همچنین در استفاده موضعی جهت مرطوب نمودن پوست، روغن ماساژ یا روان کننده از آن استفاده می شود. کاهش رطوبت در پوست موجب افزایش چروکیدگی می گردد که روغن مذکور با افزایش رطوبت لازم و کاهش خشکی، چروکیدگی پوست را برطرف نموده و پوست با استفاده از آن محکم، درخشنده و براق بنظر می رسد. این روغن علاوه بر مرطوب نمودن پوست، به علت خواص استروژنیک طبیعی، آنتی اکسیدانی، ضد فساد پذیری و ضد میکروبی باعث افزایش قدرت و خاصیت الاستیکی پوست می شود.اخیراً مصارف دارویی این روغن نیز مورد توجه قرار گرفته و رو به افزایش است . مطالعات علمی دانشمندان نشان می دهد که این روغن در کمک به سیستم ایمنی بدن و کمک به مقابله با بیماریهای سرطانی، چاقی، دیابت و بیماریهای قلبی بسیار موثر است.

روغن هسته انار همچنین شامل فیتوستروژن می باشد که شبیه استروژن طبیعی عمل می کند. بسیاری از خانم ها به موارد استفاده روغن هسته انار و مفید بودن آن جهت کاهش علائم یائسگی از قبیل برطرف سازی نوسانات خلقی، گر گرفتگی و عرق شبانه، خشکی واژن، کاهش میل جنسی پی برده و از آن استفاده می کنند.توام بودن اسیدهای چرب موجود در روغن هسته انار، قدرت و خاصیت ضد فساد پذیری آن را بالا برده بطوریکه به کاهش تورم و آماس ماهیچه و شل کردن آن کمک می کند.روغنهای هسته انار تهیه شده به روش کلد پرس کاملاً خالص بوده، فاقد هر گونه مواد افزودنی و دارای بالاترین کیفیت ماده موثره پانیسیک اسید می باشند. کیفیت روغن مورد نظر بمراتب بالاتر از انواع خارجی آن می باشد.استفاده تنها مقدار کمی از آن نتایج سودمندی به ارمغان دارد.

پروفایل اسیدچرب         درصد وزنی

استئاریک                           7/1% 

پالمتیک                             47/2%

اسیداولئیک(امگا9)           63/4%

اسیدلینولئیک(امگا6)        78/9%

اسیدلینولنیک(امگا3)         0/1>

اسید پانیسیک(امگا5)     0/80-7/66

توزیع اسیدهاچرب

چرب اشباح شده                   45/6%

چرب اشباح نشده                 4/73 %