کشاورزی

شاخص بهای مواد غذایی FAO در میان نگرانی های کورونا ویروس کاهش می یابد

به گزارش فود کلینیک شاخص بهای مواد غذایی FAO در میان نگرانی های کورو ویروس کاهش می یابد
براساس آخرین داده های منتشر شده ، قیمت جهانی مواد غذایی در ماه فوریه برای اولین بار در چهار ماه اخیر به دلیل کاهش شدید قیمت صادرات روغن نباتی کاهش یافته است ، که بخشی از آن ناشی از ترس از شیوع (coronavirus (COVID-19 است.

سازمان کشاورزی مواد غذایی سازمان ملل (FAO).

شاخص بهای مواد غذایی FAO در ماه فوریه به طور متوسط ​​۱۸۰٫۵ واحد ، نسبت به ژانویه ۱ درصد کاهش داشته است ، اما هنوز هم ۸٫۱ درصد بیشتر از فوریه ۲۰۱۹ است. کاهش شدید قیمت صادرات روغن نباتی و تا حدی گوشت و غلات ، افزایش مد اوم قیمت لبنیات و قند را بی تاثیر نمود.

شاخص بهای غلات در ماه فوریه به طور میانگین ۱۶۷٫۸ واحد بوده که نسبت به ماه ژانویه ۱٫۵ واحد (۰٫۹٪) کاهش داشته است. قیمت های بین المللی همه غلات عمده به جز برنج در ماه فوریه کاهش یافت. قیمت گندم پایین تر بود ، در حالی که قیمت ذرت در حالی که تقاضا از بخش خوراک دام کاهش می یافت در میان انتظارات از تضعیف اقتصاد جهانی کاهش یافت. در عوض ، قیمت های بین المللی برنج افزایش یافته است و این امر به دلیل تقاضای زیاد خریداران خاور دور و آفریقای شرقی افزایش یافته است.

شاخص بهای روغن نباتی در ماه فوریه به طور متوسط ​​۱۵۸٫۱ واحد، از ژانویه ۱۸٫۲ واحد (یا ۱۰٫۳٪) از ماه ژانویه کاهش داشته و قیمت بین المللی روغن پالم با توجه به بازده بالاتر از حد انتظار در مالزی ، حتی با افت بیش از پیش بینی شده در مالزی ، افت موقت تقاضای واردات هند و نگرانی از گسترش COVID-19. قیمت روغن سویا ، آفتابگردان و کلزا در پی نگرانی های مربوط به COVID-19 و در مورد روغن سویا ، گزارش هایی از موجودی های بزرگتر از پیش بینی شده در ایالات متحده ، به دنبال روغن پالم به سمت پایین بود.

شاخص بهای لبنیات FAO در ماه فوریه به طور متوسط ​​۲۰۹٫۸ واحد، از ۹ ژانویه ۹٫۲ امتیاز (۴٫۶٪) از ژانویه ، برای چهارمین ماه متوالی افزایش یافت و این شاخص را در ۱۷٫۴ واحد(۹٪) بالاتر از مقدار خود در ماه مشابه سال گذشته قرار داد. در ماه فوریه ، قیمت پنیر به میزان ۱۰٫۶٪ افزایش یافت که بخشی از آن با کاهش تولید شیر در استرالیا مرتبط است. در عوض ، پودرهای شیر ، به دلیل تنگناهای لجستیک ، خریدهای چین ، بزرگترین واردکننده پودر شیر در جهان را کند کرد.

شاخص قیمت شکر در ماه فوریه به طور متوسط ​​۲۰۹٫۷ واحد بوده است که از ژانویه ۹٫۰ واحد (۴٫۵٪) داشته و پنجمین افزایش ماهانه متوالی و بالاترین سطح از ماه مه ۲۰۱۷ را نشان می دهد. آخرین افزایش بیشتر نشان دهنده چشم انداز تولید کمتر در هند و همچنین در تایلند است. همراه با تقاضای جهانی واردات شدید.

شاخص قیمت گوشت در ماه فوریه به طور متوسط ​​۱۷۸٫۶ واحد بود که از ژانویه ۳٫۷ امتیاز (۲٪) پایین آمد و ماه دوم کاهش پس از ۱۱ ماه افزایش متوسط ​​بود. در این سطح ، ارزش شاخص ۱۵٫۹واحد(۹٫۸٪) نسبت به ماه مشابه سال گذشته بود. این کاهش تحت تأثیر کاهش واردات چین تحت تأثیر تاخیر در حمل بار در بنادر بود. کشتار ناشی از خشکسالی در نیوزیلند فشار بیشتری بر قیمت های گوشت گاووارد کرد ، در حالی که قیمت گوشت مرغ طیور تحت تأثیر واردات پایین آسیا بود.

منبع :https://www.foodbeverageinsider.com

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن