دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰
خانه / اخبار ویژه / صدور نشان GRAS برای نسل جدید شیرین کننده ها توسط FDA
صدور نشان GRAS برای نسل جدید شیرین کننده ها توسط FDA

صدور نشان GRAS برای نسل جدید شیرین کننده ها توسط FDA

به گزارش واحد بین الملل فود کلینیک؛ سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) شیرین کننده نسل جدید شرکت Cargill با نام EverSweet را به عنوان ماده ای GRAS در نظر گرفته و استفاده از آن در مواد غذایی و نوشیدنی را تائید است.
در واقع کلمه GRAS (Generally recognized as safe) به ماده ای گفته می شود که اضافه کردن آن به غذا از نظر متخصصین امر، ایمن باشد و آزمایشات FDA را با موفقیت پشت سر بگذارد.
شیرین کننده EverSweet در اکتبر سال 2015 معرفی گردید و از ترکیباتی ساخته می شود که در برگ های گیاه استویا وجود دارند مانند ربادیوزید M و ربادیوزید D. کمپانی Cargill در مشارکت با شرکت Evolva این دو ربادیوزید را با استفاده از تخمیر به کمک ساکارومایسس سرویزیه تولید می کند. تولید از طریق تخمیر باعث می شود تا این مواد همیشه از نظر تجاری در دسترس باشند و شیرینی حاصل از این ربادیوزیدهای تخمیری حاصل از باکتری هیچ تفاوتی با شیرینی مواد موجود در برگ گیاه استویا نیز ندارد.
اهدای این نشان به این شیرین کننده های نسل جدید، کمپانی های غذایی را یک قدم به هدفشان در انتخاب نوع شیرین کننده یعنی کاهش کالری ماده غذایی در عین حفظ طعم آن نزدیک تر می کند.

واحد بین الملل: مهدی محمدیان

photo_2016-06-09_10-40-31 photo_2016-06-09_10-40-39

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *