علائمی که نشان میدهد فیبر کافی نخوردید

 

Keri Gans متخصص تغذیه در شهر نیویورک و نویسنده کتاب تغییر کوچکی در عادات غذایی می گوید: “خانمها در طی روز باید تقریبا ۲۵ گرم فیبر بخورند  اما بسیاری از آنان ۱۵ گرم فیبر در روز  میخورند.” بنابراین پرسش مهم این است: چطوری می توان متوجه شد که به اندازه کافی فیبر  خورده اید یا نه ؟ در پی این نشانه ها باشید:

 

۱- دستشویی نمی روید، حداقل یک بار در روز

بیشتر مردم تصور می کنند که داشتن یبوست، قطعی ترین نشانه از کمبود فیبر است. اما یبوست وخیم ترین نشانه است – یعنی دستشویی نرفتن به طور منظم نیز می تواند به معنی کمبود فیبر باشد.

۲- کلسترول بالایی دارید

بله کلسترول و فیبر به هم مرتبط هستند. تحقیقات نشان می دهد که فیبر به پایین آوردن کلسترول خون کمک می کند. اتفاقی که می افتد آن است که فیبر در تمام بدن شما جریان دارد و در طی این جریان، کلسترول با آن برخورد می کند و با کمک آن کم می شود. Gans ادامه می دهد: “بنابراین اگر به اندازه کافی فیبر دریافت نکنید کلسترول شانس زیادی برای ترک بدن را ندارد و این می تواند دلیلی باشد برای این که چرا کلسترول بالایی دارید.”

۳-  ۴۵ دقیقه یا ۱ ساعت بعد از صرف غذا گرسنه می شوید

Gans می گوید: “دلیل این مورد این است که فیبر هضم را کند تر می کند و شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد.” بنابراین اگر شما به سرعت بعد از صرف صبحانه یا ناهار گرسنه می شوید احتمالا ذخیره کافی از فیبر ندارید. آیا شما پروتئین زیادی مصرف می کنید؟ حتی اگر هم دو تخم مرغ برای وعده صبح بخورید، باید هنوز آنها را با یک تکه نان تست سبوس دار تکمیل کنید تا بتوانید این مقدار پروتئین را با فیبر به تعادل برسانید.

منبع-http://ibanoo.ir