فوتبالیست ها در جام جهانی چه غذایی می خورند؟

کارشناسان تغذیه تیم های مختلف فوتبال از رژیم غذایی بازیکنان آن تیم ها می گویند: از پاستا به دست بودن بازیکنان ایتالیایی تا خوردن سس گوجه فرنگی توسط فوتبالیست انگلیسی همگی در بازی آن ها تاثیرگذار بوده اند.

گروه ورزش تدبیر: کارشناسان تغذیه تیم های مختلف فوتبال از رژیم غذایی بازیکنان آن تیم ها می گویند: از پاستا به دست بودن بازیکنان ایتالیایی تا خوردن سس گوجه فرنگی توسط فوتبالیست انگلیسی همگی در بازی آن ها تاثیرگذار بوده اند.

به گزارش “تدبیر”، روزنامه “گاردین” با انتشار گزارشی درباره تغذیه بازیکنان تیم های مختلف فوتبال شرکت کننده در جام جهانی می نویسد:”از پنیر پارمزان ایتالیایی بسته بندی شده، روغن زیتون و ادویه مکزیکی همگی از جمله مواد غذایی هستند که به کشورهای مختلف جهان تعلق دارند. این مواد غذایی توسط بازیکنان تیم های مختلف فوتبال شرکت کننده در جام جهانی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

برای مثال، “الیزابت اورسی” متخصص تغذیه تیم ملی فوتبال ایتالیا درباره تغذیه بازیکنان آن تیم می گوید:”پاستا غذای ارجح بازیکنان تیم فوتبال ایتالیاست. ماکارونی (سفید) به همراه گوجه فرنگی (قرمز) و روغن زیتون (سبز) به نوعی سوخت بازیکنان ماست. او در پایان  به همسانی رنگ این مواد غذایی با رنگ پرچم ایتالیا اشاره می کند.” متخصص تغذیه تیم ملی ایتالیا با اشاره به توجه ویژه به تغذیه بازیکنان آن تیم می نویسد:”همه چیز از جمله آب و هوا، در دسترس بودن میوه و سبزیجات تازه و مشکلات فردی بازیکنان همگی از جمله موارد مورد بررسی درباره تیم های فوتبال بوده اند.”

روزنامه “گاردین” در ادامه به مواد غذایی در فهرست غذای بازیکنان تیم ملی انگلیس اشاره می کند و در این باره می افزاید:”روی هاجسون” سس گوجه فرنگی در منوی غذایی بازیکنان انگلیس قرار داده است. پیش از او “فابیو کاپلو” سرمربی پیشین تیم ملی انگلیس مصرف نمک و فلفل توسط بازیکنان انگلیس را ممنوع کرده بود.”

“گاردین” در ادامه اشاره می کند که “یورگن کلینزمن” سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال آلمان دوست داشته یک رژیم غذایی شامل سبزیجات تازه و ادویه جات به جای غذاهای چرب درست شده با کره و روغن برای بازیکنان سرو شوند.