قیمت مرغ به هر کیلو ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان رسید

قیمت مرغ به هر کیلو ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان رسید

برومند چهار آیین کارشناس صنعت طیور در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو مرغ زنده درب واحدهای مرغداری ۸ هزار و ۲۰۰ تا ۸ هزار و ۳۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها ۱۲ هزار و ۲۰۰ تا ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان است.

وی عرضه مرغ منجمد را یکی از دلایل زیان مرغداران در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به افزایش هزینه های تولید، مرغداران در فروش هر کیلو مرغ بالای ۲ هزار تومان متضرر هستند.

چهارآیین قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: طی ماه های اخیر مرغداران از محل فروش مرغ به سبب عرضه کمتر از نرخ واقعی رقمی حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان متضرر شدند.

بازار نهاده های دامی تعریفی ندارد
این کارشناس صنعت طیور مازاد ۸۰ هزارتنی تولید مرغ را آوار بزرگی بر سر مرغداران دانست و گفت: علی رغم شیوع ویروس کرونا، تقاضا برای خرید مرغ در بازار مناسب بوده و تنها به سبب افزایش جوجه ریزی و مازاد تولید، مرغداران متضرر هستند.

وی با اشاره به اینکه بازار نهاده های دامی تعریفی ندارد، بیان کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت برای مرغدار ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۳۰۰ تومان و کنجاله سویا ۳ هزار تومان برای تولیدکننده تمام‌می شود‌.

این فعال بخش خصوصی در پایان تصریح کرد: قیمت ریز مغذی، واکسن، دارو به سبب فقدان نظارت در ماه های اخیر رشد چندبرابری داشته که این امر بر هزینه های تولید دامن‌می زند.

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن