مطالعه طولانی مدت نشان می دهد:امگا 3 رفتار ضد اجتماعی در کودکان و نوجوانان را کاهش می دهد:

 

مطالعه توسط: آن بروس در 04 سپتامبر2014

 

مکمل امگا 3 با دوز بالا می تواند رفتار ضد اجتماعی کودکان را کاهش دهد – و نگرش پدر و مادررا تغییر دهد – در طول 2سال مطالعه به این نتیجه رسیده اند.

این تحقیق در مجله روانشناسی و روانپزشکی کودکJournal of Child Psychology and Psychiatry

منتشر شده است،

یک نوشیدنی آب را که حاوی 1000 میلی گرم امگا 3 یا دارونما (داروی بی اثر که برای درمان تلقینی استفاده می شود) بود به 100 کودک در دو گروه دادند.
این مطالعات نشان داد که شش ماه استفاده از مکمل روزانه منجر به کاهش41.6 ٪ بروزمشکلات رفتاری دربچه های سنین8-16سال شده است(که پدر و مادرشان آن ها را مورد ارزیابی قراردادند).
تغییرات در رفتار ،شش ماه پس از پایان درمان اندازه گیری شد.

این مطالعه همچنین نشان داد که به کودکانی که امگا 3 داده اند، منجر به بهبود دررفتار ضد اجتماعی مراقبان ((caregiver)) آن ها درمقایسه با گروه شاهد (controls) شده است.

پروفسور دیوید اسمیت ، استاد ممتاز ( Emeritus) فارماکولوژی در دانشگاه آکسفورد اظهار کرد: ” این یک مطالعه بسیار جالب است و به نتیجه خوبی رسیده است.مطلبی که قابل توجه است این است که اثراین دارو شش ماه پس از پایان یک دوره درمان 6 ماهه معلوم شده است، اما بلافاصله پس از پایان درمان ،آشکار نشده است.

بیش از نیمی از بهبود مرتبط است با تغییر در نگرش والدین . ”
آب،ارائه شده توسط شرکت نروژیSmartfish))حاوی300 میلی گرمDHAاسید دکازاهگزانوئیک، 200میلی گرم ازEPA (ایکوزاپنتانوئیک اسید)، 400 میلی گرم ازALA آلفا لینولنیک اسید و100 میلی گرم ازDPA (دکازا پنتانوئیک اسید) است.

کاهش%68.4 طولانی مدت مشابه برای رفتارهای درونی مانند افسردگی دوران کودکی مشاهده شد.

نه فقط در مورد بچه ها پیامدهای اجتماعی مهم
تیم تحقیقاتی استاد آدریان راین ((Adrian Raine، از دانشگاه ریچارد پری (Richard Perry) دپارتمان جرم شناسی، روانپزشکی، و روانشناسی در فیلادلفیا  (Philadelphia)رهبری می شود.
او بهNutraingredients گفت :در این مطالعه به نظر می رسد که مشکل رفتاری دروالدین مانند فرزندانشان کاهش می یابد، که به احتمال زیاد به این دلیل است که هنگامی که با بچه ها بتوان راحت تر برخورد کرد وکنار آمد، والدین آن ها استرس کمتری خواهند داشت.

او اظهار کرد: ”

این اولین مطالعه با استناد به کاهش طولانی مدت در مشکلات رفتاری کودک با امگا 3 می باشد.
پژوهش های آینده نیاز به ارزیابی دارند ،حتی پیامدهای طولانی مدت این درمان، مثلاً دوز مناسب از امگا 3 برای یک کودک چه مقدار باشد تا مؤثر واقع شود. ”

این گزارش امیدوارکننده ترین گزارش است وضرورتاً نیاز به تکرار دارد و درصورت تأیید میتواند پیامدهای اجتماعی مهمی را به نبال داشته باشد. ”

منبع:
مجله روانشناسی کودک و روانپزشکی
اوت 2014(DOI 10.1111 / jcpp.12314)

Authors:

Adrian Raine, Jill Portnoy, Jianghong Liu, Tashneem

Mahoomed, and Joseph R. Hibbeln

http://www.nutraingredients.com/Research/Omega-3-reduces-anti-social-behaviour-in-kids-Long-term-study

International Department: Nastaran Somy