معرفی برندهای مارگارین در دنیا

 • Becelدر کشور های انگلیس ،ایرلند ،اسپانیا ،لهستان ،جمهوری چک ،استرالیا ،نیوزلند و افریقای جنوبی این فراورده تحت نام Flora  فروخته می شود. در فرانسه به نام Fruit d}or   درایالات متحده به نام promise  .اخیرا محصولات تحت عنوان ” pro- Active ” زیر نام تجاری (با برند becel ) معرفی شدند.در سال های اخیر تحت نام تجاری Flor/ Becel  در فراورده های مارگارین افزایش یافته است.استفاده از لفظ “Healthy ” با رویکرد تولید با انواع غیر هیدروژنه و کم بودن از نظر اسیدهای چرب اشباع نمود پیدا کرده است.

 

  1. روند در طول چند سال گذشته تقاضای بیشتری برای مارگارین نسبت به کره نشان داده است.
  2. این محصولات بر اساس اثرات استرول های گیاهی و استرهای استرول در پایین آوردن کلسترول خون ( مقالاتی در خصوص اثر بخشی و ایمنی از استانول و استرهای گیاهی در مدیریت سطح کلسترول خون وجود دارد)
  3. نام Becel اصالتا برگرفته از اختصارات BLC یا Blood cholesterol lowering است.
  4. یکی از برندهای معروف مارگارین است که توسط شرکت یونیلور Unilever در تعدادی از کشورها تولید می شود مثل بلژیک ،برزیل ،بلغارستان ،کانادا ،دانمارک ،استونی ،فنلاند ،آلمان ،یونان ،هلند ،پرتغال ،رومانی ،اسلونی ،سوئد و ترکیه
 • Benecolاین برند در 30 کشور دنیا توسط شرکت های مواد غذایی مانند nutritional مک نیل در انگلستان ، ایرلند ، بلژیک ،ایالات متحده و kaiku در اسپانیا ،colanta در کلمبیا و kalbe nutritionals در لندن .اولین محصول benecol که در بازار فنلاند گسترش یافت به سال 1995 بر می گردد. از آن زمان خط تولید برای تولید اسپرد چربی (Fat Spreads) ، نوشیدنی های ماست ،پنیر خامه ای ،اسپرد سبک ، شیر و نوشیدنی های سویا ، نان و بلغور جو دوسر گسترش یافته است. اسپردهای زیتون (Olive Spread ) با 55 درصد چربی اسپردهای لایت (سبک ) یا کم چرب با 35 درصد چربی   

 

  1.  
  2.  
  3.  
  4. اسپردهای با طعم کره ای (Buttery Taste Spread  ) با 63 درصد چربی
  5. Benecol spread به عنوان یک محصول حاوی 32 درصد چربی در فنلاند عرضه شده است. منبع اصلی چربی آن روغن کلزا (کانولا ) است. بعدها انواع اسپرد های benecol در انگلستان عبارتند از :
  6. کمیسیون اروپا بیانیه ای را به تصویب رسانده در مورد محصولات benecol  از استرهای گیاهی stanol که نشان داده کلسترول خون کاهش یافته است. که این پدیده ممکن است خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را کاهش دهد.
  7. یک نام تجاری کاهنده کلسترول است که در محصولات غذایی مشاهده می شود. و یک علامت تجاری از شرکت فنلاندی RAISIO GROUP  است. این گروه مجورز استفاده از نام تجاری Benecol را دارد که حاوی مواد کاهنده کلسترول است و حاوی استرهای گیاهی است.
 • Blue Bonnetیک نام تجاری مارگارین و سایر اسپردهای نان (Bread spreads ) و چربی های پخت (Baking Fats) است که متعلق به شرکت غذایی ConAgra  است. کلمات شعارگونه ای که روی این محصولات نوشته می شود عبارت است از :” همه چیز بهتر است با گذاشتن Blue Bonnet روی آن “

 

  1. Every things better with Blue Bonnet ” یا به عبارتی
  2. صاحب اصلی استاندارد برندها با Nabisco در جولای 1981 با هم ادغام شدند ، اما Nabisco در نهایت با فروش Blue Bonnet به ConAgra همراه با تعدادی از مارک های مواد افزودنی مواد غذایی دیگر در سال 1998 شد.
  3.  
 • Brummel & Brown

 

 1.  

اسپردهایی با این نام تجاری از شرکت یونیلور اند. (Unilever )

ترکیب اصلی این محصولات Brummel & Brown شامل آب ،ترکیب روغن نباتی (روغن مایع سویا ،روغن پالم ،روغن هسته پالم ،روغن مایع کانولا ) ،نمک ،ژلاتین ،ماست بدون چربی ،شیر بدون چربی ،لستین سویا طبیعی ،سبزیجات ،مونودی گلیسرید ،سوربات پتاسیم ،نگهدارنده ها ،کلسیم دی سدیم EDTA ،استفاده می شود. همچنین برای حفظ کیفیت از اسید لاکتیک ،طعم دهنده های مصنوعی ،ویتامین A (پالمیتات ) ،بتا کاروتن استفاده می شود.

 • Chiffon margarineChiffon یکی از اولین تولید کنندگان محصولات مارگارین نرم (Soft) تغاری کاسه ای (Tub- style) و محصولات سبک و لایت بود. در اصل فرم های عادی (Regular ) ، شیرین (Sweet) ، و بدون نمک ( Un salted ) در دسترس است .

 

  1.  
  2. شیفون نام نوعی پارچه ابریشمی است. که برای اولین بار در سال 1954توسط اندرسون کلیتون و شرکت محصولات پنبه از هوستون تگزاس ساخته شده است.
 • Cloverآن را از موادی مثل چربی های گیاهی و Butter milk می سازند.

 

  1. Clover (شبدر) یک نام تجاری برای مارگارین در انگلستان است. که توسط گروه تاج لبنیات (The Dairy Group ) تولید می شود. این محصول شبه کره زمانی که سرد است راحت تر قابلیت پخش دارد.
 • Country Crock

 

  1. یک نام تجاری برای مواد غذایی متعلق به شرکت یونیلور Unilever است. این محصول تحت عنوان Spreads به فروش می رسد،که بعدها به خصوص به سمت محصولات غذا یی مثل mashed potatoes و ماکارونی pasta  که تحت لیسانس ساخته شده ،رفت .
 • Floraاین محصولات توسط شرکت یونیلور Unilever تولید شده ودر دیگر نقاط جهان تحت نام تجاری Becel به فروش می رسد.  ادعاهای در خصوص مزایای سلامتی بخش :فلورا Flora  تحت عنوان محصول Pro – Active باعث کاهش کلسترول می شود که حاوی استرول های گیاهی است که تا حدود 40 درصد کلسترول جریان خون را جذب می کند. محصولات با برند Flora حاوی روغن پالم اند. فلورا در حال حاضر چندین محصول مختلف دارد که عبارتند از : 

 

  1. فلورا اصلی (Flora Original ) ، فلورا لایت (Light Flora )، فلورا با طعم کره ای (Buttery Taste Flora )،فلورا بدون نمک (Flora No Salt ) ، فلورا لایت تر از لایت (Flora lighter than light) ، فلورا سفید (Flora White )،فلورا امگا 3 (Flora omega 3- plus )
  2. مارگارین در حال حاضر شامل مقادیر بسیار کمی ایزومر ترانس است و هیچ روغن هیدروژنه ای در آن به کار نرفته است ، که پیامدهای علم بهداشت در این محصولات نهفته است.
  3. یونیلور مدعی است محصولاتی که با برند Flora در بازار عرضه می شود حاوی ترکیبی از چربی های سالم از جمله روغن امگا 3 ،امگا 6 ،ویتامین B12 وB6 و اسید فولیک است.
  4.  
  5.  
  6. یونیلیور با توجه به درخواست متخصصان پزشکی این محصولات را به عنوان جایگزین سالمتر از لارد و کره های سخت معرفی کرده است.
  7. یک نام تجاری برای مارگارین است که در انگلستان ،جمهوری چک ،ایرلند ،فنلاند ،سوئد ،اسپانیا ،لهستان،مجارستان ،پرتغال ،آفریقا ی جنوبی ،هنگ کنگ ،سنگاپور ،نیوزلند و استرالیا است.
 • I can’t believe it’s Not Butter! این برند به معنای ” نمی توانم باور کنم که این کره نیست ” می باشد که توسط Flora/Becel تولید می شود ،از شرکت های تابعه یونیلیور است. این شرکت توسط کمپانی یونیلور در سال 1986 ،که همچنین با نام تجاری جایگزین کره 1 دلاری بود. در ایالات متحده مواد تشکیل دهنده برای انواع اسپردها عبارتند از :

 

 1.  
 2. محصول شرکت J.H.Filbert  ،مستقر در بالتیمور ،مریلند در سال 1979 اختراع کرد. و برای اولین بار در سال 1981 به بازار عرضه شده است.
 3.  
 • مخلوط روغن نباتی (سویا مایع ،روغن سویا غیر هیدروژنه ،روغن مایع کانولا )
 • آب    
 • کرم شیرین صبحانه طبیعی (natural sweet cream butter milk)
 • نمک
 • لستین سویای طبیعی
 • مونودی گلیسیریدگیاهی
 • پتاسیم سوربات ،کلسیم دی سدیم EDTA برای حفظ کیفیت
 • اسید سیتریک
 • اسانس های طبیعی و سنتتیک
 • ویتامین A ( بتا کاروتن)

 

 

فرمولاسیون در انگلستان :

 • روغن های گیاهی       2) Butter milk (5%)    3) آب     4) نمک (1.5 %)   5) امولسیفایر : مونودی گلیسرید اسیدهای چرب       6 ) لستین آفتابگردان   7)نگهدارنده : سوربات پتاسیم  

 

 1. 8) ویتامین E        9 ) اسید سیتریک   10) طعم و اسانس   11) رنگ بتا کاروتن   12) ویتامین A&D
 • Imperial:       

 

  1.  
  2.  
  3.  
  4.  
  5.  
  6.  
  7. امپریال یک نام تجاری برای مارگارین است که توسط یونیلور پخش می شود.
 • Nut telex د ر واقع برند Nut telex شامل مارگارین هایی است که دارای موارد مورد نیاز آگاهی های بهداشتی و تغذیه ای است. به طور مثال کسانی که مبتلا به آلرژی ،و یا رژیم غذایی مورد نیاز مذهبی ، گیاهخواران .این مارگارین ها بدون مواد تغییر یافته ژنتیکی و یا بدون فراورده های حیوانی ساخته می شوند.

 

  1. تولید کننده مارگارین در استرالیا است. برای اولین بار در سال 1932 ساخته شده است . قدیمی ترین نام تجاری مارگارین در استرالیا است.
 • Odell}s

 

یک تامین کننده پاپ کورن در امریکا است. امتیاز خط تولید آن شامل کره ،مارگارین و انواع روغن است.

 • Parkayسازمان غذا و دارو امریکا (FDA) اجازه می دهد تا تولید کنندگان مواد غذایی بر روی محصولات خود ادعای (صفر گرم چربی ترانس ) را بنویسند. تا زمانی که هر واحد از محصول                                 (each serving of the product) حاوی کمتر از نیم گرم چربی ترانس باشد.

 

  1.  
  2. یک مارگارین ساخته شده توسط شرکت غذایی Con Agra است. که آن را در سال 1937 معرفی نمود. این محصول در اشکال Spray able (قابل اسپری کردن ) ،Spreadable (قابل پخش ،مالیدن ) و فرم Squeezable (قابل فشردن ) است.
 • Planta

 

یک نام تجاری برای مارگارین است که توسط یونیلور برای بازارهای مختلف در سراسر جهان تولید شده است. (Planta )مارگارین غنی شده به طور عمده شامل روغن پالم است که به عنوان عنصر اصلی از نظر اسیدهای چرب اشباع است.

این برند اولین مارگارینی بود که در سال 1930 وارد مالزی شد. که سهم بازاری در حدود 50 % در مالزی داشت. (Planta ) در حال حاضریک عضوی است که به طور گسترده ای مورد استفاده در غذاهای سبک ، غذاهای محلی و مالزی مانند مرغ برنج ،همبرگر کنار جاده ای ،قهوه محلی و کیک و شیرینی و دسر قرار می گیرد.

 • Sana

 

 

(Sana ) یک نام تجاری مارگارین در ترکیه است ،که برای اولین بار توسط شعبه ترکیه یونیلور در سال 1953 منتشر شد. این نوع از نمونه ترک ،برند Country Crock است. این اولین مارگارین است که در ترکیه پیچیده در بسته ( به صورت لفاف ) است. همانطور که آن هیچ حریف دیگری در بازار نداشته واز روغن سویا ایالات متحده ساخته می شود. این برند مارگارینی با نام تجاری پیشرو (لیدر بازار ) برای دهه ها تبدیل شد. این یک نام تجاری عمومی برای هر مارگارین تولید شده در ترکیه است. درزبان ترکی ،هر مارگارینی است که اغلب به نام سنا Yagi نامیده می شود. این مارگارین پرفروشترین در جهان است.

قبل از کودتای 1980 ،سانا Sana  نماد صف ناشی از کمبود برخی از اقلام اساسی شد.

سانا (Zeytin yagi) با عطر روغن زیتون

سانا (Ekmekustu) ایده آل برای صبحانه

سانا (Humrisi) شیرینی

سانا (Aile) نوعی از سانا در رده اقتصادی

پس از سال 2000 سانا با محصولات مختلف و جدید ارائه شد. به طور مثال

سانا (Tereyag tadida) با طعم مانند کره

 

 

 

 • Stork

 

  1. (Stork ) یا لک لک یک نام تجاری از مارگارین های نوع اسپرد است که متعلق به شرکت یونیلور است. در انگلستان و ایرلند از سال 1920 معرفی شده است.
 • Vitalite  یونیلور از شرکت های چند ملیتی انگلیس و هلند است. محصولات آن عبارتند از مواد غذایی ،نوشابه ،آب معدنی ،مواد پاک کننده و محصولات مراقبت شخصی یونیلور دارای بیش از 400 علامت یا نشان تجاری است. هر چند که 25 تا از بزرگترین برندهای خود را برای بیش از 70 درصد از کل فروش خود اختصاص داده است. AvianceBen & jerry’sFlora / BecelHellmann’sLiptonSun silk

 

 1.  
 2. Rexona / sure
 3. Knorr
 4. Heart brand
 5. Dove
 6. Axe/ lynx
 7. بزرگترین مارک های فروش این کمپانی عبارتند از :
 8. این شرکت سومین تولید کننده جهان از نظر در آمدی طبق آمار سال 2011 ( بعد از پراکترو گمبل procter &Gamble  و نستله Nestle ) است. همچنین بزرگترین تولید کننده بستنی در جهان است.
 9. مختصری در مورد کمپانی بزرگ یونیلور Unilever
 10. همانگونه که مستحضرید شرکت یونیلور در اکثر موارد صاحب امتیاز برندهای مختلف مارگارین در سراسر جهان است و در کشور های مختلف دارای شعبه است .
 11. یک مارگارین مبتنی بر روغن آفتابگردان تولید شده توسط گروه لبنی Dairy crest  در است که در Kirby ودر Merseyside تولید آن را از سال 1983 آغاز نموده است. که توسط کرافت غذاهای عمومی ساخته شده است.

این شرکت شامل دو واحد است :

 • یونیلور N.V که مستقر در روتردام هلند است.
 • یونیلور PLC مستقر در لندن انگلستان است.

 

هردوی این شرکت ها دارای مدیریت یکسان و کسب و کار یکسان هستند ولی به تنهایی عمل می کنند.

سه بخش اصلی سازماندهی فعالیت این شرکت در جهان عبارت است :

 • مواد غذایی Foods
 • مراقبت از خانه Home care
 • مراقبت از شخص Personal care