ممنوعیت پذیرش مشتری در شعبه های مک دونالد و استارباکس

ممنوعیت پذیرش مشتری در شعبه های مک دونالد و استارباکس

شرکتهای مک دونالد و استارباکس با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا، تصمیم گرفتند بخش صرف غذا و نوشیدنی در شعبه های آمریکایی خود را تعطیل کرده و به خدمات فروش غذای بیرون بر و تحویل غذا روی بیاورند.

به گزارش فودکلینیک و به نقل از ایسنا، مک دونالد که بزرگترین رستوران زنجیره ای جهان است، همچنین اعلام کرد سلف سرویس نوشیدنیها و کیوسکها و همچنین بخش بازی کودکان را در رستورانهایش تعطیل می کند.

استارباکس که بزرگترین فروشنده زنجیره ای قهوه در جهان است، اعلام کرد تمام شعباتش را در مناطقی که بالاترین میزان آلودگی به ویروس کرونا داشته اند و همچنین شعباتش در مراکز خرید بزرگ و محیطهای دانشگاهی را حداقل به مدت دو هفته تعطیل خواهد کرد و شعباتش در آمریکا و کانادا فقط قهوه خواهند فروخت و دیگر مشتریان نمی توانند قهوه خود را در محل صرف کنند.

این اقدامات بی سابقه در شرایطی صورت می گیرد که مقامات آمریکایی در نیویورک، لس آنجلس و سایر شهرهای بزرگ بارها، رستورانها و سالنهای تاتر و سینما را برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا تعطیل کرده اند. منطقه خلیج سانفرانسیسکو از همه ساکنانش درخواست کرده است در خانه بمانند و از تردد غیرضروری خودداری کنند.

بیل دی بلاسیو، شهردار نیویورک هم روز یکشنبه به رستورانها، بارها و کافه ها دستور داد تنها غذای بیرون بر و به صورت تحویل روزانه بفروشند.

با شیوع ویروس کرونا که تاکنون بیش از ۳۶۰۰ نفر را در آمریکا آلوده کرده و جان ۶۰ نفر را گرفته است، سایر برندها و رستورانهای معروف هم به فروش غذای بیرون بر روی آورده اند.

استارباکس که پیش از این پذیرفتن لیوانها و فلاسکهای قابل مصرف مجدد از مشتریانش در اروپا، خاورمیانه و آفریقا را متوقف کرده بود، سیاست مشابه را برای آمریکا اعلام کرد.

بر اساس گزارش رویترز، ارزش سهام مک دونالد، شیک شیک و استارباکس حدود ۱۶ درصد نزول کرد و ارزش سهام شرکت رستوران برندز ۲۲ درصد سقوط داشت.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن