نمایشگاه بین المللی محصولات حلال روسیه

مسکو/ واحد مرکزی خبر/ اقتصادی 1393/3/16
نمایشگاه بین المللی محصولات حلال روسیه با استقبال مردم این کشور بویژه مسلمانان در مسکو گشایش یافت .
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از مسکو ، در این نمایشگاه که برای پنجمین بار با هدف توسعه تولید و استفاده از محصولات دارای نشان حلال در روسیه و افزایش روابط تجاری با کشورهای اسلامی دایر شده است 73 شرکت از روسیه ، ایران ، عربستان ، لبنان ، مالزی ، تونس و فلسطین توانمندی های خود را در صنایع غذایی ، فرآورده های گوشتی و اقلام فرهنگی دینی و همچنین پوشش اسلامی عرضه کرده اند .
بنیاد مطالعات اسلامی نیز به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران برای پنجمین بار در نمایشگاه بین المللی حلال با ارائه آثار مکتوب فاخر دینی و نشریات اسلامی به زبان روسی حضوری فعال دارد .
بگفته یکی از بازدید کنندگان ، کیفیت محصولات حلال چه مواد غذایی و چه اقلام دیگر بسیار عالی است و ما خوشحال هستیم که امروزه براحتی به محصولات حلال دسترسی داریم .
این شهروند مسلمان گفت : برای مسلمانانی که در روسیه زندگی می کنند دسترسی به محصولات حلال بسیار اهمیت دارد و در این نمایشگاه نه تنها این محصولات قابل تهیه است بلکه ما با مراکزی که محصولات حلال عرضه می کنند آشنا می شویم .
در آیین گشایش نمایشگاه بین المللی حلال روسیه که با حضور سفرای کشورهای اسلامی و فعالان اقتصادی برگزار شد ، شرکت کنندگان با اشاره به گسترش تقاضای محصولات حلال در این کشور بر افزایش کمی و کیفی محصولات حلال ، برای پاسخ به بازار 20 میلیون نفری جمعیت مسلمان روسیه تاکید کردند .
مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه نیز در این آیین گفت : برگزاری نمایشگاه حلال با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی در آستانه ماه مبارک رمضان در روسیه نماد وحدت و همبستگی مسلمانان است .
وی با بیان اینکه نمایشگاه حلال روسیه هر سال گسترش می یابد ابراز امیدواری کرد : حضور شرکت های ایرانی در این رویداد در آینده بیشتر شود .