شنبه , ۱۱ تیر ۱۴۰۱
خانه / همایش‌ها و نمایشگاه‌ها / همایش‌ها / همایش ملی انگور و فرآورده‌های جانبی برگزار می‌شود
همایش ملی انگور و فرآورده‌های جانبی

همایش ملی انگور و فرآورده‌های جانبی برگزار می‌شود

به‌منظور معرفی و تبادل نظر پیرامون ظرفیت‌های تولید، فرآوری، اشتغال‌زایی این محصول و آگاهی از یافته‌های نوین محققان و اندیشمندان این حوزه، “همایش ملی انگور و فرآورده‌های جانبی” ۱۷ و ۱۸ شهریورماه ۱۳۹۵ در مرکز استان خراسان شمالی، بجنورد، برگزار می‌شود.

به گزارش فودکلینیک و به نقل از ایانا، با توجه به اهمیت و نقش انگور در اقتصاد کشور و نیز استان خراسان شمالی و به‌منظور معرفی و تبادل نظر پیرامون ظرفیت‌های تولید، فرآوری، اشتغال‌زایی این محصول و آگاهی از یافته‌های نوین محققان و اندیشمندان این حوزه، “همایش ملی انگور و فرآورده‌های جانبی” در شهریورماه ۱۳۹۵ در مرکز استان خراسان شمالی، بجنورد، برگزار می‌شود.

پس از برگزاری جشنواره انگور در سال ۱۳۹۱، زیرساخت‌های بسیار خوبی برای توسعه عرصه‌های تولید و ارتقای صنایع مرتبط با این محصول فراهم شد.

هدف برگزارکنندگان این همایش ملی، پرداختن هرچه بیشتر به زوایای فنی و علمی بهبود تولید انگور و فرآورده­های آن و توجه به چالش‌ها و فرصت‌ها، سلامت تولید و کیفیت و جلب مشارکت سرمایه‌گذاران و تجارت خارجی در این باره است.

از محورهای این همایش می‌توان به فرصت‌ها و چالش‌های بوم‌شناختی و اقلیمی در توسعه باغ‌های انگور، اصلاح، احیا و بهسازی باغ‌های انگور، مدیریت و بهره‌وری عوامل تولید، فن‌آوری و صنایع تبدیلی و تکمیلی، سرمایه‌گذاری و تجارت، محیط زیست، پایداری و سلامت تولید اشاره کرد.

استان خراسان شمالی با برپایی این همایش، میزبان اندیشمندان، محققان، مبتکران، صاحبان صنایع تبدیلی و تکمیلی و مسئولان و سیاست‌گزاران حوزه باغبانی کشور خواهد بود.

این همایش به میزبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان ۱۷ و ۱۸ شهریورماه سال جاری در بجنورد برگزار خواهد شد.

همایش ملی انگور و فرآورده‌های جانبی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *