ویروس کرونا یک تهدید برای تهیه مواد غذایی نیست

ویروس کرونا یک تهدید برای تهیه مواد غذایی نیست

چین با شیوع بیماری کروناویروس جدید (۲۰۱۹-nCoV) یک بحران بهداشت عمومی را در پی دارد. شیوع این بیماری به یک بیماری همه گیر تبدیل شده و به سرعت در بسیاری از مناطق چین گسترش یافته است. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده (CDC) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حال مشاهده داده های اپیدمیولوژیک برای علائم این بیماری می توانند به یک بیماری همه گیر تبدیل شوند.

به گزارش اختصاصی فودکلینیک، شرکت های مواد غذایی و آشامیدنی ، از جمله Starbucks ، YUM (KFC و Pizza Hut) ، لبنیات کوئین و مک دونالد ، شروع به بستن موقت فروشگاه ها در مناطق آسیب دیده چین کرده اند و باعث خسارات مالی شده اند. اگر اپیدمی برای هفته ها ادامه یابد ، ضرر اقتصادی خواهد بود. به عنوان مثال ، فاکس نیوز گزارش می دهد که تقریباً ۵۰۰۰ فروشگاه Starbucks در چین در سه ماهه چهارم سال گذشته ۱۰ درصد از درآمد شرکت را به دست آورده اند.
—————————————-
ایمنی مواد غذایی باید به حقایق تکیه کند.
برای شرکت های مواد غذایی بسیار مهم است که با واقعیت ها مسلح شوند. شیوع coronavirus در چین تهدیدی برای ایالات متحده یا عرضه جهانی غذا نیست. مقاله جدیدی که توسط “South China Morning Postentitled” منتشر شده است ، “Coronavirus: دانشمندان روش جدید انتقال احتمالی در مدفوع انسان را شناسایی می کنند” ، به طور بالقوه می تواند با وارد کردن مسیر مدفوع / دهانی انتقال ویروس باعث سردرگمی شود.
اظهارات مقاله با حقایق دنبال می شوند:
مقاله: “محققان آزمایشگاه Shi Zhengli’s در انستیتوی ویروس شناسی ووهان ، که توسط آکادمی علوم چین اداره می شود ، اسیدهای نوکلئیک را در نمونه های مدفوع و anal swabs از گروهی از بیماران کروناویروس در این شهر یافتند. خبرگزاری دولتی Xinhua. “

واقعیت ۱: کورون ویروس در اثر انتقال تنفس در افراد مبتلا به عطسه ، سرفه یا آلوده شدن سطح خلط یا مخاط ، در درجه اول پخش می شود.

واقعیت ۲: وجود اسیدهای نوکلئیک در مدفوع بیماران آلوده کاملاً پیش بینی می شود ، زیرا خلط و مخاط آلوده به ویروس توسط فرد آلوده بلعیده می شود و به داخل دستگاه گوارش می رود.

واقعیت ۳: وجود اسیدهای نوکلئیک در مدفوع لزوماً به معنای ویروس سالم و در نتیجه عفونت نیست. غیرفعال سازی ویروس در pH پایین همانند معده پیش بینی می شود.

مقاله: “پزشکان معالج یک مرد ، اولین مورد تأیید شده در کشور ، روز جمعه جزئیات یافته های خود را در ژورنال پزشکی نیو انگلستان منتشر کردند ، هرچند با تشخیص احتیاط آمیز خارج از سلول RNA ویروسی لزوماً به معنای حضور ویروس نیست.”

ه: “محققان آزمایشگاه شیعه ژنگلی در انستیتوی ویروس شناسی ووهان ، که توسط آکادمی علوم چین اداره می شود ، اسیدهای نوکلئیک را در نمونه های مدفوع و سواب مقعدی از گروهی از بیماران پنومونی کروناویروس در این شهر یافتند. خبرگزاری دولتی Xinhua. “

واقعیت ۱: کورون ویروس در اثر انتقال تنفس در افراد مبتلا به عطسه ، سرفه یا آلوده شدن سطح خلط یا مخاط ، در درجه اول پخش می شود.

واقعیت ۲: وجود اسیدهای نوکلئیک در مدفوع بیماران آلوده کاملاً پیش بینی می شود ، زیرا خلط و مخاط آلوده به ویروس توسط فرد آلوده بلعیده می شود و به داخل دستگاه گوارش می رود.

واقعیت ۳: وجود اسیدهای نوکلئیک در مدفوع لزوماً به معنای ویروس سالم و در نتیجه عفونت نیست. غیرفعال سازی ویروس در pH پایین همانند معده پیش بینی می شود.

مقاله: “پزشکان معالجه مرد ، اولین مورد تأیید شده در کشور ، روز جمعه جزئیات یافته های خود را در ژورنال پزشکی نیو انگلستان منتشر کردند ، هرچند با تشخیص احتیاط آمیز خارج از سلول RNA ویروسی لزوماً به معنای حضور ویروس نیست.” نظر: نتیجه گیری.

واقعیت ۴: اگر مدفوع سطوح یا فرآورده های مواد غذایی را آلوده کند ، انتقال مدفوع / دهان ممکن است. با توجه به داده های فعلی ، این مسیر انتقال در این زمان ناچیز به نظر می رسد. نظارت اپیدمیولوژیک ادامه دارد. با دسترسی به اطلاعات و اطلاعات جدید ، به روزرسانی ها ارائه می شوند.

مقاله: “اهمیت بالینی کروناویروس RNA در خارج از مجاری تنفسی در حال حاضر ناشناخته بوده است.”

واقعیت ۵: این مسیر تنفسی اولیه انتقال کروناویروس از شخص به فرد یکسان است.

با توجه به جدی بودن اوضاع ، می توان امیدوار بود که توجه عموم بر حقایق پزشکی باشد. متأسفانه ، رسانه های اجتماعی با پوره هایی که Corona Beer و coronavirus را به هم پیوند می دهند وارد بازی شدند. با توجه به ارتباط Corona Beer و لیموترش ، ممتازهای بعدی کرونا آبجو ، کروناویروس و بیماری لایم را ترکیب کردند. مشکل این شوخی این است که بخشی از جامعه جهانی (جرات اینکه بگوییم بی خبر یا زیر اطلاع) در واقع شوخی را جدی گرفته اند ، باعث سردرگمی و سهواً به یک برند نوشیدنی محترم آسیب رسانده است. Corona Beer فقط آخرین نمونه از یک برند با کیفیت است که خود را در جنگ پیام رسانی می بیند.

با توجه به این موضوع ، ما قاطعانه بیان می کنیم:

• Corona Beer علت بیماری کوروی ویروس نیست.

• Corona Beer تا به حال هیچ ارتباطی با هر نوع کرو ویروسی موسوم به ۲۰۱۹-nCoV نداشته است.

اهمیت علم در پیام رسانی و پیام کوتاه
موفقیت هر شرکت غذایی به توسعه یک برند بستگی دارد که توسط محصولات غذایی ایمن ، باکیفیت و با ارزش بالا تقویت می شود. غذا به یک برند تبدیل می شود و مارک تبدیل به غذا می شود. در این حالت ، آبجو Corona و Corona آبجو است.

حتی محصولات غذایی با ارزش و پرمصرف نیز به اعتماد مشتری بستگی دارد که در نهایت به این برند متصل می شود. یک رویداد ایمنی غذایی خاص می تواند باعث از بین رفتن برند شود. پاسخ یک شرکت غذایی به چنین رویدادی تا حد زیادی تأثیر آن را در خط پایین مشخص می کند. اگر تأثیر منفی داشته باشد ، پاسخ شرکت کمک می کند تا تعیین کنیم این تأثیر چه مدت ادامه خواهد داشت. نکته مهم اینجاست که این یک رویداد ایمنی غذایی نیست. این یک رویداد “درک اشتباه” است ، که پیام دفاع از مارک تجاری را نیز مهم تر می کند.
شرکتها مجبورند سریعاً پیام را بدست آورند و هر پیام منفی را به نوعی به دست آورند تا بتوانند از این مزیت استفاده کنند. Tylenol را در سال ۱۹۸۲ فکر کنید. خود را با وقایع پیرامون ترساندن مسمومیت با تیلنول یا پاسخ روابط عمومی شرکت مادر ، جانسون و جانسون آشنا کنید. این احتمالاً بهترین حالت یک پیام سریع است که به معنای واقعی کلمه یک برند را ذخیره کرده است.

درس های زیادی وجود دارد که باید بیاموزید. خوشبختانه برای جانسون و جانسون ، رسانه های اجتماعی وجود نداشتند ، و وب همانطور که امروز می شناسیم هنوز اختراع نشده بود. پیام رسانی ، چه مثبت و چه منفی ، از طریق رسانه اصلی جریان یافت. کندتر بود. امروز پیام رسانی با سرعت الکترون ها حرکت می کند. زمان واکنش باید به صورت نمایی سریعتر باشد.
ممبرهای منفی و بلایای پیام رسان رسانه های اجتماعی می توانند برای هر شرکت غذایی در هر زمان اتفاق بیفتند. تنها دلیل بروز مشکل پیام رسانی فعلی این است که نوشیدنی و بیماری هر دو از کلمه “corona” استفاده می کنند (که صرفاً اسپانیایی برای “تاج” است). coronavirus یا “crownvirus” به دلیل شکل تاج مانند در زیر میکروسکوپ الکترونی شناخته شد.
یک اتفاق ناب به این مشکل پیام رسان منجر شد. بنابراین اگر یک شرکت غذایی در صورت مواجه شدن با مشکل پیام رسانی مشابه ، چه کاری باید انجام دهد؟

عملکرد ضد پیام
قانون شماره ۱: همیشه با حقایق همراه باشید.

قانون شماره ۲: قانون شماره ۱ را دنبال کنید.

قانون شماره ۳: کاملاً شفاف و باز باشد. هیچ چیز را پنهان نکنید!

پرداختن به ترس در پیام کوتاه
می توان ترس را اضطراب یا اضطراب مرتبط با تهدید دانست. معمولاً منبع استرس زا برای فرد خارجی است ، اغلب اوقات مربوط به یک شخص خاص (به عنوان مثال ، شریک جنسی سوء استفاده کننده) یا گروهی از افراد (به عنوان مثال مجرمان) است. حتی اگر یک تهدید ممکن است واقعی نباشد ، عواقب آن واقعی است. به عنوان مثال ، یک کودک ممکن است از “هیولا در زیر تخت” بترسد. در حالی که منبع ترس خیالی است ، نمی توان تأثیر آن بر کودک را رد کرد. ترس می تواند باعث شود که فرد در تلاش برای جلوگیری از تهدید درک شده ، از برخی افراد ، موقعیت ها یا فعالیت ها دوری کند.

در عین حال ، ترس صرفاً احساسی نیست. به نوعی ، این یک بخش عادی از تعامل اجتماعی است. تأثیرات فرهنگی می تواند بر منابع نگرانی و همچنین واکنشهای احتمالی تأثیر بگذارد. مثلاً مار را درنظر بگیرید. چه سمی و چه غیرمستقیم ، خیلی ها می گویند ، “آن را بکش”. مردم اضطراب مربوط به تهدیدات فرهنگی مارها ، پروانه ها یا حتی دلقک ها را درک می کنند و در واقع ترس به عنوان عادی مشاهده می شود.

تهدیدات بالقوه برای سلامتی (به مثال Tylenol فکر کنید) یا برای تهیه مواد غذایی همچنین می تواند اهمیتی داشته باشد که فراتر از نگرانی های فردی باشد. نام یک محصول غذایی به نام Corona Beer به طور نادرست با یک وضعیت پزشکی جدی همراه بود. این مثال دشواری پیش بینی چنین انجمن هایی را نشان می دهد و تأکید بر لزوم آمادگی برای پاسخگویی سریع و با روشی شفاف دارد.

**توصیه هایی برای شرکت های مواد غذایی
**
۱٫ کارگران شرکت های مواد غذایی که علائم سازگار با عفونت های تنفسی یا روده دارند ، باید تا زمانی که ارزیابی پزشکی نشده و آزاد شوند تا به کار خود بازگردند ، از مناطق و فرآیندهای انتقال مواد غذایی محروم شوند.

۲٫ کارگران شرکت های مواد غذایی که به تازگی از چین و به ویژه در مناطق آسیب دیده سفر کرده اند ، باید در اینجا با صفحه nCoV CDC مشورت کنند.

۳٫ سفر به چین در حال حاضر برای کارمندان شرکت های مواد غذایی توصیه نمی شود. هشدار سفر CDC “سطح ۳ ، جلوگیری از سفر غیرمجاز” است. نکات کلیدی عبارتند از:

• CDC توصیه می کند که مسافران از تمام سفرهای غیراخلاقی به چین خودداری کنند.

• شیوع مداوم بیماری تنفسی ناشی از یک تاج ویروس جدید (جدید) وجود دارد که می تواند از فرد به فرد دیگر پخش شود.

• مقامات چینی حمل و نقل را در داخل و خارج از ووهان و سایر شهرهای استان هوبی از جمله اتوبوس ، مترو ، قطار و فرودگاه بین المللی بسته اند. مکانهای دیگر ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند.

• افراد مسن و افراد دارای شرایط بهداشتی اساسی ممکن است در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید قرار گیرند.

• اوضاع در حال تحول است. این اطلاعیه با در دسترس بودن اطلاعات بیشتر به روز می شود.

به همین ترتیب ، وزارت امور خارجه ایالات متحده LEVEL 4: Do Advice Advisor: (سفر نکرده است) صادر کرد: “به دلیل رمان کروناویروس جدیدی که برای اولین بار در ووهان چین شناسایی شد ، به چین سفر نکنید. در ۳۰ ژانویه ، WHO مشخص کرد که شیوع سریعاً شیوع آن ، اضطراری بهداشت عمومی از نگرانی های بین المللی است. مسافران باید برای محدودیتهای مسافرتی با کمی اطلاع قبلی یا بدون اطلاع قبلی آماده شوند. اکثر شرکت های هواپیمایی هوایی مسیرها را به مقصد یا از چین کاهش داده و به حالت تعلیق در آورده اند. کسانی که در حال حاضر در چین هستند باید تلاش کنند تا از طریق راه تجاری عزیمت کنند. شهروندان ایالات متحده که در چین باقی مانده اند باید راهنمایی های CDC و مقامات بهداشتی چین را دنبال کنند. ما شدیداً از شهروندان آمریکایی باقی مانده در چین می خواهیم تا حد ممکن در خانه بمانند و ارتباط با دیگران را محدود کنند ، از جمله جلوگیری از تجمع بزرگ. برای محدود کردن حرکت در خارج از خانه ، مواد غذایی و سایر مواد مصرفی را در نظر بگیرید. در صورت بدتر شدن اوضاع ، ممکن است توانایی سفارت ایالات متحده و کنسولگری ها برای ارائه کمک به اتباع ایالات متحده در چین محدود شود. “

شرکت های مواد غذایی باید پروتکل ها و فرآیندهای ایمنی مواد غذایی استاندارد را ادامه دهند. در حال حاضر هیچ استاندارد یا شیوه پیشرفته ای لازم نیست. پروتکل های فعلی کنترل / ایمنی مواد غذایی برای محدود کردن شیوع پاتوژن های باکتریایی و ویروسی طراحی شده اند.

منبع: www.foodsafetymagazine.com

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *