پیش بینی بازار ماکارونی در سال 2015

نگاهی کوتاه به بازار جهانی ماکارونی

انتظار می رود که ارزش جهانی بازار ماکارونی در سال 2015 از نظر حجم به 18 میلیون تن برسد . افزایش تعداد خانواده های کوچک و شاغل و نیاز آن ها به غذاهایی که سریع آماده می شوند نیز تقاضا برای این محصول را افزایش می دهد . همچنین مصرف ماکارونی به دلیل بالا بودن طول عمر قفسه , تنوع , ارزش تغذیه ای بالا و سهولت پخت در حال افزایش است .
در سال 2015 , حجم بازار جهانی ماکارونی به بیش از 139 میلیارد بسته خواهد رسید . از دلایل این رشد بازار می توان به هزینه ی پایین محصول , صرف زمان کم برای پخت و گوناگونی محصول که سلیقه ها و ذائقه های مختلف را ارضا می کند اشاره نمود . بسیاری  از مصرف کنندگان به دلیل تغیرات سبک زندگی که در آن زنان ساعات بیشتری را به کار در بیرون از خانه می پردازند به سمت مصرف ماکارونی و دیگر غذاهایی که سریع آماده می شوند روی آورده اند . غذاهایی که کمتر از چند دقیقه پخته می شوند  نه تنها در خانه بلکه در محل کار و غذاخوری ها نیز محبوبیت بیشتری خواهند یافت .
رشد آینده ی بازار به احتمال زیاد در کشورهایی که اکنون جزء مصرف کنندگان بزرگ ماکارونی نیستند خواهد بود . تولیدکنندگان ماکارونی بر عواملی همچون کاهش زمان پخت و نیازهای مشتری مانند بهداشت , قیمت مناسب , سالم بودن و ارزش تغذیه ای تمرکز خواهند نمود . همچنین نوآوری در محصول از نظر عطر و طعم عامل حیاتی برای حرکت رو به جلوی صنعت ساخت ماکارونی می باشد .
چشم انداز بازار ماکارونی
آینده ی بازار ماکارونی به شدت تحت تاثیر نگرانی های عمومی از سلامت این ماده ی غذایی و توانایی صنعت برای مقابله با این نگرانی خواهد بود . همچنین افزایش آگاهی مصرف کنندگان نسبت به تاثیرات منفی عادات غذایی که منجر به افزایش وزن و چاقی می شوند , نیز صنعت ماکارونی را با زیان هایی مواجه خواهد نمود .