پیش بینی وضعیت بازار بیسکویت در ایران

وضعیت بازار بیسکویت در ایران

روند
مصرف سرانه ی بیسکویت در ایران بسیار پایین است که این مسئله به آگاهی کم مصرف کنندگان این ماده ی غذایی برمی گردد . بیسکویت بیشتر برای پذیرایی به کار می رود و این امر از دلایل اصلی عرضه ی بیسکویت در بازار ایران به حساب می آید . همچنین باید یادآور شد که در ایران فرایند توسعه ی محصول برای بیسکویت بسیار کم انجام شده است . بیشتر خانواده های ایرانی نیز به طور منظم بیسکویت مصرف نمی کنند و محصولاتی مثل نان و کیک در سبد مصرف خانوار از اهمیت بالاتری برخوردار است .
دورنمای رقابتی
شرکت بیسکویت گرجی با دارا بودن 36 درصد از سهم بازار بیسکویت ایران به عنوان رهبر قدرتمند بازار ایران در سال 2012 مطرح بود . شرکت بیسکویت گرجی در سال 1960 تاسیس شده و از آن پس به طور مداوم به تولید بیسکویت پرداخته است . سیاست شرکت بیسکویت گرجی بر پیشگام بودن در نوآوری محصول در بازار ایران است و این شرکت کوشیده که محصولات خود را در بیشتر مناطق شهری مهم ایران توزیع کند . محصولات جدید شرکت گرجی در بخش کلوچه ها عملکرد موفقیت آمیزی داشتند و توانستند نظر بسیاری از مصرف کنندگان را به خود جلب کنند .
چشم انداز
انتظار می رود که در طول دوره ی پیش بینی بازار بیسکویت ایران رشد مثبتی را تجربه کند . همچنین مصرف کم بیسکویت و میل قوی مصرف کننده برای تجربه ی طعم ها و کیفیت های جدید دو عامل مهم پیشبرنده ی بازار بیسکویت در ایران خواهند بود .

“” آنچه خواندید گزارش خلاصه ای از وضعیت بازار بیسکویت در ایران است که توسط شرکت معتبر euro monitor international منتشر شده است . این شرکت برای تهیه ی گزارش از آمار ارقام سال های 2007 تا 2012 استفاده کرده و دوره ی پیش بینی نیز از سال 2012 تا سال 2017 را در بر می گیرد “”