کاهش ۵۰ درصدی فروش آجیل به دلیل کرونا

کاهش ۵۰ درصدی فروش آجیل به دلیل کرونا

علیرضا ارزانی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در گفت با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان با اشاره به تاثیر بیماری کرونا بر این صنف اظهار کرد: بسیاری از فعالان این بخش برای تامین آجیل و خشکبار مورد نیاز مردم در ایام عید نوروز و تامین خشکبار در نمایشگاه فروش بهاره تدارک ویژه‌ای را فراهم کردند که متاسفانه با شیوع کرونا و لغو نمایشگاه‌ها با زیان فراوانی مواجه شدند.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تصریح کرد: با توجه به کاهش دید و بازدید در ایام عید به دلیل شیوع کرونا، میزان خرید آجیل و خشکبار از سوی مردم با کاهش ۵۰ درصدی مواجه شد البته این میزان کاهش فروش در برخی از صنوف از این رقم نیز فراتر رفته است که پس از تعیطلات رقم دقیق آن اعلام خواهد شد.

وی افزود: فعالان صنفی در این بخش با زیان انباشت شده‌ای مواجه هستند و از سوی دیگر نسبت به پرداخت نیرو انسانی و حق بیمه به کارکنان خود وظایفی را نیز بر عهده دارند.

ارزانی بیان کرد: بسیاری از فعالان این بخش منتظر حمایت‌های دولتی و سازمان تامین اجتماعی هستند، اما متاسفانه شواهد نشان از عدم برنامه ریزی مناسب از سوی دولت برای حمایت از فعالان اقتصادی دارد.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار ابراز کرد: با توجه به افزایش تولید و ممنوعیت صادرات قیمت آجیل امسال رشد چندانی نداشت و قیمت‌ها منصفانه تعیین شد، اما به دلیل کاهش فروش بسیاری از فعالان اقتصادی برای جلوگیری از خرابی بار مجبور به فروش محصولات تا ۴۰ درصد زیر قیمت نهایی، شدند.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار با بیان اینکه صنف آجیل خشکبار در معرض نابودی قرار گرفته است؛ تصریح کرد: آجیل و خشکبار بیشترین شاخص اشتغال بعد از صنعت نفت را دارد که با ارز آوری به توسعه اقتصادی کمک می‌کنند و زمینه اشتغالزایی در کشور را فراهم می‌کند، اما ادامه فعالیت نیازمند حمایت و دستگاه‌های مالیات است.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن