کردهای ترکیه رکورد جهانی صبحانه ی همزمان را شکستند


هزاران نفر در شهر کردنشین وان به طور همزمان صبحانه ای با 18 قلم مواد غذایی صرف کرده و این رکورد را در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، صبح امروز در شهر وان، با مشارکت گسترده ی چند نهاد مدنی و شهروندان این شهر، رکورد جهانی صبحانه ی همزمان شکسته شد و 51739 نفر در کنار هم صبحانه را صرف کردند. این رکورد جهانی در حالی شکسته شده که آخرین بار در آمریکا و در سال 2001 میلادی 18941 نفر در کنار هم صبحانه صرف کرده و این رویداد در کتاب گینس ثبت شده بود. اطاق تجارت و صنعت استان وان برای برگزاری این مراسم از 1455 نفر نیروی داوطلب کمک گرفت و شهروندان وانی در مراسم ثبت رکورد، صبحانه ای شامل 18 قلم مواد غذایی صرف کردند.
حسین چلیک معاون رهبر حزب عدالت و توسعه، جودت یلماز وزیر توسعه و چند تن دیگر از مقامات ترکیه در این مراسم حضور داشتند و برگزاری این مراسم را تلاش برای تقویت برادری و صلح قلمداد کردند.
گفتنی است سفره ی صبحانه ی وانی ها از شهرت بالایی برخوردار است و در ساده ترین صبحانه های وان چند نوع نان، مربا، شیره، عسل، انواع لبنیات، نیمرو، گردو و زیتون مصرف می شود.