یک دختر 4 ساله اوروگوئه ای براثر عوارض ناشی از اشریشیا کلی درگذشت.

 

سرنا فیت پروفیت Serena Faith Profit ، یک دختر 4 ساله اوروگوئه ای است که در اثر ابتلا به عوارض ناشی از اشریشیا کلی E.coli فوت کرد.

دپارتمان بین الملل: نسترن صومی

http://www.linkedin.com/redir/redirect?url=http%3A%2F%2Fguardianlv%2Ecom%2F2014%2F09%2Fescherichia-coli-kills-4-year-old-oregon-girl%2F&urlhash=6cLl

 

خانواده اش می گویند که : سرنا در طول تعطیلات آخر هفته به این بیماری مبتلا شد و فوت کرد.

آزمایشگاه بهداشت استان هنوز نتوانسته است گونه اشریشیا کلی که سرنا به آن مبتلا شده است را تأیید کند. ( جواب آزمایش اشریشیا کلی سرنا مثبت است). اما تصور میشود که گونه ای که سرنا به ان مبتلا شده نوع:    O157:H7 باشد.

اکثر گونه های اشریشیا کلی بی خطر هستند، اما بعضی از گونه های آن ، مانند O157:H7 می توانند به صورت بالقوه کشنده باشند و یا می توانند باعث نارسایی کلیه و یا کم خونی شوند.

Brad Sutton 5 ساله ، یکی دیگر از افراد فامیل ، که در تعطیلات همراهشان بود ، مریض شد.

این دو کودک یک ساندویچ بوقلمون را با هم نصف کردند که روز شنبه از رستوران خریده بودند و بعد از خوردن ساندویچ در آبگیر ( نهر) شنا کردند.

در هر صورت ،نهر آب و ماده غذایی هر دو می توانند منبع باکتری باشند.

با این حال ، طبق گزارش ، افراد دیگر خانواده حالشان خوب است ، و کس دیگری از افراد خانواده از ساندویچ بوقلمون نخورده است.

دختر 4 ساله اوروگوئه ای به علت عوارض ناشی از سندرم همولیتیک اورمیک(HUS) ، که نوعی نارسایی کلیه است که میتواند از ابتلا به اشریشیا کلی نشئت گرفته باشد ، در گذشت.

بچه ها دو روز پس از تعطیلات مریض شدند، هر دو کودک از تب درجه پایین و دردهای ماهیچه ای شکمی رنج می بردند. سپس اسهال خونی، آغاز شد، که یک شاخص قوی از گونه اشریشیا کلی نوع O157:H7است.

چهارشنبه گذشته ، پدر و مادر سرنا او را به اورژانسی در لینکلن سیتی بردند.

بیمارستان آزمایش گرفت، ولی آن ها چیزی نیافتند و دختر بچه را با تجویز اینکه باید به بدن او آبرسانی شود به خانه فرستادند. هنگامی که علائم او بدتر شد پدر و مادرش او را به بیمارستانی در McMinnvilleبردند.

پزشکان متخصص او را به سرعت به Doernbecher یک بیمارستان کودکان در دانشگاه علوم و سلامت اوروگوئه ، منتقل کردند. در آن جا او را تحت دیالیز قرار دادند.

اگرچه در ابتدا حال سرنا بهتر شد، اما متأسفانه ، سرنا بعدازظهر یکشنبه دچار سکته مغزی شد و آزمایش ام-آر- آی نشان داد که صدمه ی زیادی به مغز سرنا رسیده است. 12 ساعت بعد ، رسماً اعلام شد که سرنا دچار مرگ مغزی شده است.

پسر جوان در حال حاضر تحت درمان با دیالیز به علت نارسایی کلیه در بیمارستان تاکوما است و به علت احتمال خطر ابتلا به سکته مغزی و یا تشنج ،تحت مراقبت های ویژه است.

اشریشیا کلی باکتری است که در دستگاه گوارش انسان و حیوانات زندگی می کند. که اغلب در آب و یا مواد غذایی که در تماس با مدفوع انسان و یا حیوانات هستند یافت می شود.

این باکتری می تواند در طول فرآیند تولید گوشت، وارد گوشت شود. اگر گوشت آلوده به این باکتری را تا حداقل 160 درجه فارنهایت حرارت نبیند ، این باکتری می تواند زنده بماند.

هر گونه ماده غذایی که در تماس با گوشت خام آلوده به این باکتری قرار بگیرد ، می تواند به این باکتری آلوده شود.

سایر مواد غذایی که می توانند با اشریشیاکولی آلوده شوند ،عبارتند از: شیر خام و محصولات لبنی خام، (به علت اینکه این باکتری می تواند از طریق پستان گاو وارد شیر شود)،سبزیجات خام و میوه ها مانند کاهو، جوانه یونجه و یا آب میوه های تازه.

پاستوریزاسیون شیر یا آب میوه باعث کشته شدن این باکتری ها می شود.

مدفوع آلوده ممکن است وارد نهر ها (حوضچه) و یا دریاچه ها شود، و اگر فردی در حال شنا کردن مقداری از این آب آلوده را قورت بدهد می تواند عفونی شود.

علائم اصلی عفونت اشرشیاکلی O157: H7 معده درد، تهوع و استفراغ و اسهال خونی می باشد.

افراد پیر و جوان بیشتر مستعد به ابتلا به این بیماری می باشند. به گفته دکتر Paul Cieslak: موضوع بیماری های عفونی در بخش بهداشت عمومی اوروگوئه،بیشترین مرگ ومیر در افراد بالای 80 سال و کودکان زیر 5 سال را به خود اختصاص میدهد.

عمه سرنا، او را اینگونه توصیف کرده است: او دختر شیطون و باهوشی بود که در سن 2 سالگی خواندن را شروع کرد، او عاشق کتاب ها بود،و بی صبرانه منتظربود تا به مهدکودک برود. خانواده دختر 4 ساله و دوستانش در بیمارستانی که سرنا بستری بود در اتاقش دور هم جمع شدند تا از سرنا در 9 شب دوشنبه خداحافظی کنند.

در شهرستان لینکلن و بخش بهداشت عمومی اوروگوئه تحقیقات درباره اشرشیاکلی ادامه دارد.