شنبه , ۱۱ تیر ۱۴۰۱
خانه / اخبار ویژه / Covid-19 بازار حمایت از سیستم ایمنی را تقویت می کند

Covid-19 بازار حمایت از سیستم ایمنی را تقویت می کند

به گزارش فود کلینیک شیوع کورنا  ویروس جدید عوارض جانبی غیر منتظره ای داشته است ، از جمله افزایش فروش برای تولید کنندگان مواد غذایی و مکمل های ایمنی متمرکز – اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر محافظت در برابر خود ویروس وجود ندارد.

بازار کالاهایی که از سیستم ایمنی بدن حمایت می کنند قبلاً یکی از قوی ترین بخش ها در غذاها و مکمل های کاربردی بود و در زمینه Covid-19 ، مصرف کنندگان به سمت محصولاتی روی می آورند که نوید بهبود سیستم ایمنی بدن خود را بیش از گذشته ، برایشان به ارمغان می آورد. 

در سطح جهان ، ویتامین C یکی از شناخته شده ترین مواد مغذی به دلیل نقش آن در حمایت از سیستم ایمنی بدن است و بسیاری از شرکت ها از افزایش تقاضا خبر داده اند. به عنوان مثال ، زنجیره سوپر مارکت های سنگاپور Fairprice و غول تجارت الکترونیکی چینی JD هر دو از افزایش پنج برابری ویتامین در ماه فوریه خبر دادند ، در حالی که JD اعلام کرد سایر محصولات برای تقویت ایمنی ، مانند فرمول های گیاهی و محصولات مبتنی بر سنتی هستند. طب چینی نیز افزایش تقاضا را مشاهده کرده است.

DSM دارای یک سایت تولید ویتامین C در جیانگشان ، چین است و در ماه فوریه ۵۰ تن از تسهیلات خود را به هوبئی ارسال کرده است تا به بهبود پاسخ ایمنی ساکنان در مواجهه با شیوع آن کمک کند. همچنین طبق گفته این شرکت تسهیلات در اسکاتلند ، جایی که تقاضا بالاتر از حد معمول بوده است. شرکت چینی “Angel Yeast” از افزایش تقاضا برای مخمر غنی شده با گلوکان ، لاکتوفرین و سلنیوم خبر داد ، در حالی که برخی از تامین کنندگان روغن CBD ، پروبیوتیک ها و عصاره های قارچ که برای حمایت از سیستم ایمنی بدن قرار دارند نیز گفتند که فروش نیز افزایش یافته است.

خوردن یک رژیم غذایی سالم و اطمینان از مصرف کافی ریز مغذی ها با مقاومت بیشتری به عفونت و بیماری به طور کلی مرتبط است ، زیرا تغذیه مناسب به اطمینان از وجود ابزارهای مورد نیاز بدن برای تولید پاسخ ایمنی مناسب کمک می کند. کسی که دارای سیستم ایمنی سرکوب شده یا ضعیف شده است ، بیشتر از هرگونه عفونت عوارض جدی را متحمل می شود – و رژیم غذایی ضعیف یکی از عوامل بسیاری است که می تواند به پاسخ ایمنی ضعیف تری منجر شود. گفتنی است ، توجه به این نکته حائز اهمیت است که هیچ چیز نمی تواند مانع از انقباض Covid-19 شود ، به غیر از جلوگیری از قرار گرفتن در معرض ویروس.

مواد مغذی تصور می شود برای سیستم ایمنی بدن مفید باشد شامل ویتامین های A ، B6 ، B9 ، B12 ، C و E و مواد معدنی خاصی مانند روی ، مس ، آهن و سلنیوم است. در مورد همه این مواد مغذی ، EFSA معتقد است که بین علت های غذایی و سهم آنها در عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن ، رابطه علت و معلولی برقرار شده است. سایر مواد مغذی امیدوارکننده ، از جمله پروبیوتیک ها ، در متقاعد کردن EFSA در مورد کارآیی آنها برای حمایت از سیستم ایمنی موفق نبوده اند – اگرچه بسیاری از مطالعات باعث افزایش تنوع میکروبی روده با بهبود تنظیم ایمنی شده اند.

تولیدکنندگان مواد غذایی و مکمل ها باید مراقب باشند که محصولات خود در هنگام مصونیت ایمنی ، هیچ نوع ادعای بهداشتی تأیید نشده ای را ایجاد نکنند ،  رگولاتورها در سراسر جهان ، از جمله سازمان غذا و داروی آمریکا و سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا ، هشدارهایی را به تولیدکنندگان اعلام کرده اند که در رابطه با تاج نوین ادعاهای دروغین کرده اند.

منبع :https://www.ingredientsnetwork.com/covid19-boosts-immune-support-market-news082894.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *