شنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۶
خانه / سلامتی / کودکان انگلیسی؛ رکوردار مصرف نوشابه جهان

کودکان انگلیسی؛ رکوردار مصرف نوشابه جهان

 تحقیقات جدید متخصصان دانشگاه لندن نشان داده، نوجوانان انگلیسی در خطر ابتلا به انواع سرطان قرار دارند و بی‌توجهی دولت و خانواده‌ها به وضعیت تغذیه آنها شرایط را روز به روز حادتر و خطر سرطان را به این نوجوانان نزدیک‌‌‌تر می‌کند.

مصرف انواع نوشیدنی‌های گازدار به سلامتی آسیب می‌زند و مواد ناسالم آنها تبعات جبران‌ناپذیری برای افراد به دنبال دارد.

قند انباشته شده در این نوع از نوشیدنی‌ها جدا از پدیدآوردن انواع سرطان،‌ قطعا یکی از مهم‌ترین عوامل بروز دیابت است.

نوجوانان انگلیسی با مصرف ۲۳۴ قوطی نوشابه و دیگر نوشیدنی‌های گازدار در سطح جهان رکورددار هستند؛ مصرف یک وان بزرگ نوشیدنی انواع بیماری‌ها را در اوایل جوانی برای آنها به بار می‌آورد.

عوارض مصرف نوشابه

کودکان بین ۴ تا ۱۰ سال نیز حدود ۱۱۵ قوطی نوشابه در طی یک سال مصرف می‌کنند.

آلیسون کاکس، مدیر مرکز تحقیقات سرطان انگلیس گفت: مصرف این مقدار نوشیدنی، اهمیت نداشتن سلامتی نسل جوان و نسل‌های ماحصل آنان برای دولت و مسئولین مایه تأسف و نگرانی است.

تدستون، متخصص تغذیه ارشد در بهداشت انگلیس گفت: علاوه بر انواع سرطان و دیابت، چاقی کودکان ۵ برابر بیشتر از دهه قبل افزایش داشته و مشکلات ناشی از چاقی، خود جهانی پر دردسر برای نوجوانان در بدو ورود به اجتماع است.

تمام جهان با چاقی، سرطان، مصرف نوشیدنی گازدار و فست‌فود درگیر است و تمام این‌ها نتیجه بی‌اهمیت بودن سلامت مردم برای دولت‌ها و مسئولین است؛ ادامه این روند در آینده‌ای نزدیک و حتی در دهه بعدی، جوانان چاق، دیابتی و مبتلا به سرطان را به جامعه تحویل خواهد داد./شفاف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =