جمعه , ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
خانه / ضوابط بهداشتی / بیش از چهار تن مواد غذایی غیر بهداشتی در شیراز کشف شد
بیش از چهار تن مواد غذایی غیر بهداشتی در شیراز کشف شد

بیش از چهار تن مواد غذایی غیر بهداشتی در شیراز کشف شد

به گزارش فودکلینیک و به نقل از ایرنا، رئیس مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز بیان کرد: یک هزار و 700 کیلوگرم مواد لبنی غیر بهداشتی را که شامل 170 بشکه 10 کیلویی پنیر، ماست و کشک فاقد مجوزهای بهداشتی بود، کارشناسان این مرکز در بازرسی از اماکن عرضه مواد لبنی کشف کردند.
حمیدرضا قاسم پور افزود: با آغاز فصل گرم تابستان، لازم است شهروندان در تهیه و خرید مواد غذایی به پروانه ساخت، تاریخ تولید، انقضاء و نشانی محل تولید محصول، دقت بیشتری داشته باشند.
وی با تاکید بر خودداری شهروندان از خرید محصولات فله ای و فاقد مجوزهای بهداشتی، بیان کرد: محصولات لبنی از جمله ماست، پنیر، دوغ و شیر، محیط مناسبی برای رشد میکروارگانیزم های بیماری زا هستند و در صورت رعایت نکردن شرایط مناسب تولید، توزیع و نگهداری، مصرف این گونه مواد به شدت خطر آفرین است.
رئیس مرکز بهداشت شهدای انقلاب، اضافه کرد: کارشناسان بهداشت محیط این مرکز، برای ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهروندان، با تمام توان به صورت مستمر از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید می کنند و در صورت مشاهده تخلف بهداشتی با متخلفان برخورد قانونی، می شود.
قاسم پور، گفت: سامانه 190 مرکز فوریت های سلامت محیط و کار، آماده دریافت گزارش های مردمی در مورد تخلفات بهداشتی است.
مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز هم بیان کرد: در بازدید مشترک کارشناسان بهداشت محیط، به همراه نمایندگان فرمانداری، سازمان صنعت معدن و تجارت و سازمان تعزیرات حکومتی، سه تن کره تاریخ مصرف گذشته در شیراز کشف و توقیف شد.
مرجان مشتاقی مقدم گفت: در این اقدام مشترک، از سردخانه نگهداری مواد غذایی در یکی از نقاط شهر شیراز که متصدی آن اقدام به نگهداری حدود سه تن کره بدون تاریخ معتبر در این مکان کرده بود، بازدید شد.
او گفت: تمام کره موجود در این مکان با تنظیم صورتجلسه توقیف و پرونده فرد متخلف برای رسیدگی و سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.
وی بیان کرد: شهروندان در هنگام خرید اجناس، لازم است به نکات قید شده بر روی محصولات، به ویژه تاریخ تولید و انقضاء توجه کنند.
مشتاقی مقدم افزود: مردم در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی، مراتب را با سامانه فوریت های مرکز سلامت محیط و کار با شماره تلفن 190 اطلاع دهند تا کارشناسان بهداشت محیط در سریع ترین زمان نسبت به بازدید و رسیدگی به شکایت ها اقدام کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شانزده =