پنج شنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۸
خانه / اخبار / رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر: 15هزارکیلوگرم مواد غذایی فاسد در حوزه تحت پوشش این دانشکده معدوم شد
رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر: 15هزارکیلوگرم مواد غذایی فاسد در حوزه تحت پوشش این دانشکده معدوم شد

رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر: 15هزارکیلوگرم مواد غذایی فاسد در حوزه تحت پوشش این دانشکده معدوم شد

دکتر ایرج ضاربان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارشناسان بهداشت محیط این دانشکده در این مدت 22 هزار و 427 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام دادند که منجر به معدوم سازی 15 هزار و 849 کیلوگرم مواد غذایی فاسد شد.
وی ادامه داد: همچنین 49 متخلف در این مدت به مقامات قضایی معرفی و 15 مکان غیر بهداشتی نیز پلمپ شد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: تامین سلامت غذایی و حفظ سلامت شهروندان در تمام ایام سال بدون تردید حاصل تلاش مضاعف کارشناسان بهداشت محیط است به طوری که وضعیت بهداشت محیطی مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی در حوزه تحت پوشش این دانشکده به سطح مطلوب ارتقا یافته است.
دکتر ضاربان خاطر نشان کرد: مردم استان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع، امکان عمومی و غیره می توانند مراتب را به سامانه 190 اطلاع دهند تا در اسرع وقت اقدامات لازم صورت گیرد.
استان سیستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستانهای شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستانهای زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستانهای ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.
دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر واقع در جنوب سیستان و بلوچستان به جمعیتی بیش از 750 هزار نفر در حوزه 77 هزار کیلومتر مربع شامل شهرستان های ایرانشهر، دلگان، سرباز، فنوج، قصرقند و نیکشهر خدمات رسانی می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =