دوشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
خانه / اخبار / 18میلیارد برای شناسایی تقلبات غذایی

18میلیارد برای شناسایی تقلبات غذایی

رئیس سازمان غذا و دارو:
مهم ترین برنامه های غذایی و دارویی سال 94 اعلام شد
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارومهم ترین برنامه های این سازمان در سال آتی در راستای ادامه روند طرح تحول سلامت  در حوزه غذا و دارو را تشریح کرد.

دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در گقت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو ” ایفدونا ” مهم ترین برنامه های این سازمان در سال آتی در راستای ادامه روند طرح تحول سلامت  در حوزه غذا و دارو را تشریح کرد.

وی در توضیح برنامه ریزی های این سازمان برای سال آتی در راستای ادامه طرح در حوزه غذا و دارو گفت: مهم ترین کاری که سال آینده خواهیم داشت بحث پورتال سازمان غذا و دارو یا همان سامانه رد و رهگیری دارو است.این سامانه در تمام حوزه های غذا و دارو کاربردی جدی خواهد داشت و لازم است در سال 94 اجرایی شود.

دکتر دیناروند اظهار داشت: راه اندازی این پورتال از امسال آغاز شده و در حال پیگیری است که امیدواریم تا قبل از پایان سال این پورتال اجرایی شود هر چند کار سختی است اما در صورت اجرایی شدن آن، تمام فرآیندها به صورت الکترونیکی و شفاف انجام خواهد شد و نیازی به مراجعه مشتریان نخواهد بود؛ چرا که این امر خود می تواند منشأ تخلف و فساد باشد، البته ممکن است عملیاتی شدن تمام بخش های این پورتال دو تا سه سال زمان ببرد.

18 میلیارد برای شناسایی تقلبات غذایی

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه درباره برنامه های نظارتی سازمان غذا و دارو در سال 94 نیز اظهار داشت: برنامه های نظارتی ما طبق قانون همیشه انجام می شود، منتها باید از ابزار های نوین و مدرن برای توسعه نظارت هایمان استفاده کنیم.برای مثال ما طرحی داریم که در حوزه شناسایی آلاینده ها و تقلبات در حوزه غذا استو تقریبا 18 میلیارد تومان برای این کار هزینه خواهیم کرد تا آزمایشگاه مرجع در تهران و آزمایشگاه های قطب در 10 استان دیگر را تقویت کنیم و از این طریق بتوانیم سرعت شناسایی آلاینده ها و سموم را افزایش دهیم.این کاری است که انجام می شود و امسال آغاز شده و سال آینده به نتیجه می رسد.

دکتر دیناروند در پایان ضمن تاکید بر لزوم تشدید نظارت ها به منظور کنترل و برخورد با قاچاق و تقلب نیز گفت: در مبارزه با قاچاق و تقلب در حوزه غذا و دارو نیز نظارت های ما در سال آینده بسیار جدی تر خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 7 =