پنج شنبه , ۲۱ آذر ۱۳۹۸
خانه / ضوابط بهداشتی / ۱۱۱ تن فرآورده های خام دامی در البرز معدوم شد
111 تن فرآورده های خام دامی در البرز معدوم شد

۱۱۱ تن فرآورده های خام دامی در البرز معدوم شد

دکتر محسن ابوترابی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این معدوم سازی در بازدیدهای به عمل آمده از کشتارگاه ها و مراکز عرضه انجام شده، افزود: در این مدت ۴۳ بازدید از کشتارگاه های دام، ۱۰۶ بازدید از کشتارگاه های طیور و ۳۵۴ نوبت بازدید از واحدهای بسته بندی انجام شده است.
وی اضافه کرد: همچنین طی این مدت ۲۷ هزار و ۷۴۸ مورد بازدید از واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی (قصابی،مرغ فروشی،ماهی فروشی، رستورانها و جگرکی ها) انجام شده است.
وی گفت: در این بازرسی ها ۳۷۰ تن فرآورده خام دامی ضبط شد که از این میزان ۱۱۱ تن بدلیل غیر قابل مصرف بودن معدوم شد.
ابوترابی بیان داشت: همچنین در پی این بازدیدها، ۱۷۵ پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده که طی احکام صادره منجر به پلمپ ۵۷ واحد متخلف شده است.

نظارت بهداشتی بر استحصال بیش از ۲۳ میلیون کیلوگرم گوشت مرغ

وی در ادامه با اشاره به فعالیت ۵ کشتارگاه طیور و ۲ کشتارگاه دام در استان، اظهار داشت: در ۷ ماهه گذشته بر کشتار ۱۰ میلیون و ۹۰۹ هزار و ۸۶۵ قطعه طیور گوشتی با وزن ۲۳ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۶۴۸ کیلوگرم نظارت بهداشتی اعمال شده است.
ابوترابی ادامه داد: همچنین نظارت بر کشتار ۷۷ هزار و ۲۳۴ راس دام کوچک به وزن ۱ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۲۷۰ کیلوگرم و کشتار ۱۰ هزار و ۹۸۳ راس دام بزرگ به وزن ۲ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۱۸۰ کیلوگرم از دیگر فعالیت های این اداره در ۷ ماهه گذشته بوده است.
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان البرز گفت: در این مدت ۴۵ مورد صدور و تمدید پروانه های بهداشتی بهره برداری واحدهای اماکن دامی،مراکز بسته بندی،مراکز جمع آوری شیر و کشتارگاه ها و ۶۳ مورد صدور و تمدید پروانه مسئولین فنی بهداشتی واحدها و ناظرین بهداشتی مراکز تحت پوشش دامپزشکی انجام شده است.
وی در پایان افزود: در عید قربان نیز با تعیین ۲۷ جایگاه ثابت اکیپهای ثابت و سیار با حضور ۶۶ دامپزشک و بازرس و ۲۸ روحانی نظارت بر ذبح شرعی تعداد ۳۲۳۷ راس دام زنده مورد معاینه و بازرسی قرار گرفت و تعداد ۲۳۹۲ بازدید لاشه دام ذبح شده نیز انجام پذیرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 15 =