دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
خانه / اخبار / آشپزهای استان بوشهر دست‌پخت‌های خود را به نمایش گذاشتند
آشپزهای استان بوشهر دست‌پخت‌های خود را به نمایش گذاشتند

آشپزهای استان بوشهر دست‌پخت‌های خود را به نمایش گذاشتند

آشپزها و زنان هنرمند استان بوشهر با شرکت در جشنواره غذاهای محلی در جزیره شمالی دست‌پخت‌های خود را در طبخ غذا با ماهی، میگو و خرما به نمایش گذاشتند.

به گزارش فودکلینیک و به نقل از تسنیم، جشنواره غذای محلی بعدازظهر امروز با بیش از 50 نمونه از غذاهای محلی استان بوشهر در جزیره شمالی برگزار شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر در آیین جشنواره غذاهای محلی در جزیره شمالی بندر ریگ با بیان اینکه استان بوشهر از زیرساخت‌های مهمی در جذب گردشگر دارد اظهار داشت: غذاهای محلی و بومی استان بوشهر در نقاط مختلف این استان متنوع است که باید این ظرفیت بالای جذب گردشگر شناسانده شود.

وی با بیان اینکه غذاهای محلی با آبزیان از جمله ماهی و میگو در استان بوشهر خوشمزه‌ترین غذاها در کشور معرفی شده گفت: در جشنواره غذاهای محلی استان بوشهر در جزیره شمالی بندر ریگ آشپزها و زنان هنرمند استان بوشهر دست پخت‌های خود را نشان دادند.

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهربا اشاره به اینکه در جزیره شمالی در ایام نوروز جشنواره‌های بسیار خوبی  برگزار می‌شود افزود: در برگزاری جشنواره غذاهای محلی در این منطقه بیش ازپنجاه نمونه از غذاهای محلی استان که بیشتر با ماهی و میگو طبخ می‌شود مورد ارزیابی و رقابت قرار گرفت.

امیرزاده افزود: در جشنواره غذاهای محلی بانوان منطقه بندرریگ در این رقابت شرکت و به آنها جوایزی داده ‌شد.

وی قلیه ماهی، ماهی تنوری، ماهی شکم پر، للک، قلیه میگو، انواع نان، شیرینی  وانواع حلواها را از غذاهای عرضه شده در جشنواره  یاد شده دانست.

معاون گردشگری از استقبال مردم و مسافران نیز گفت: در کنار این جشنواره  برنامه‌های جنبی ازجمله اجرای موسیقی محلی برگزار که بااستقبال بی نظیر مسافران نوروزی مواجه شد.

در این آیین غذاهای طبخ شده بین مسافران نوروزی به صورت رایگان توزیع شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 16 =