جمعه , ۲۹ دی ۱۳۹۶
خانه / آمار و اطلاعات / افزایش قیمت 23 قلم محصولات کشاورزی

افزایش قیمت 23 قلم محصولات کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با تصمیمات گرفته شده قیمت 23 قلم از محصولات کشاورزی در کشور افزایش یافت.

حجت‌الاسلام حبیب برومند  اظهار داشت: بر‌اساس تصمیمات گرفته شده در کشور قیمت 23 قلم محصولات کشاورزی  15 تا 30 درصد افزایش یافته و این تصمیم برای حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان و رونق بازار فروش آنان بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه برخی از محصولات گران شده در کشور شامل گندم، جو، عدس، ذرت، دانه‌های روغنی، نخود و لوبیا است، گفت: با افزایش قیمت این محصولات انگیزه کشاورزان برای تولید محصولات کشاورزی و دامی در کشور افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: متاسفانه با وجود اینکه کشاورزان سهم بسزایی در تولید محصولات داخلی دارند ولی آن طور که باید از این قشر تلاشگر حمایت شود، تاکنون انجام نشده است.

برومند تصریح کرد: یکی از برنامه‌های اصلی کمسیون کشاورزی مجلس حمایت از تولیدکنندگان و کشاورزان است که در این راستا اقدامات بسیار خوبی برای حمایت از کشاورزان در کشور انجام شده که با اجرای این برنامه‌ها انتظار می‌رود تحول عظیمی در بخش کشاورزی کشور اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه دولت نیز تسهیلات بسیار خوبی را برای حمایت از کشاورزان و افزایش تولیدات داخلی در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد، افزود: کشاورزان می‌توانند با اقدام به دریافت این تسهیلات گام محکمی در توسعه بخش کشاورزی و نیز افزایش درآمد اقتصادی خود بردارند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بیان کرد: یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری ارج نهادن به تولیدات داخلی و حمایت از کشاورزان است که باید در این راستا دولت نیز حمایت‌های همه‌جانبه‌ای از کشاورزان و تولیدکنندگان داخلی داشته باشد تا علاوه بر افزایش تولیدات داخلی، شاهد رونق بخش کشاورزی و پویایی اقتصاد کشور باشیم.

منبع: تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + ده =