جمعه , ۲۹ دی ۱۳۹۶
خانه / اخبار / اکثر مردم ما اضافه وزن دارند/ برنامه جدي براي کاهش 1 ‌درصدي شکر ” نوشابه‌ها”

اکثر مردم ما اضافه وزن دارند/ برنامه جدي براي کاهش 1 ‌درصدي شکر ” نوشابه‌ها”

ديناروند گفت:از ابتداي امسال حداقل يک درصدِ شکر موجود در نوشابه‌ها کاهشي جدي مي‌يابد.
به گزارش فودکلینیک و به نقل از خبرگزاري آريا، رئيس سازمان غذا و دارو با اشاره به اينکه در برخي استان‌ها 5درصد افراد جامعه دچار اضافه وزن هستند و نزديک 40درصد اين افراد چاق محسوب مي‌شوند، از کاهش يک‌درصد شکر موجود در نوشابه‌ها خبر داد.
رسول ديناروند پيرامون اقدامات انجام گرفته در حوزه مقابله با ديابت اظهار داشت: ما به نيازهاي فوري مردم در حوزه درمان توجه داريم ولي فکر منطقي اين است که با آينده‌نگري خود براي آينده آماده شويم.
وي در يک برنامه راديويي زندگي ماشيني را مشکل امروزي بشر دانست و افزود: هم‌اينک اکثر مردم ما اضافه وزن دارند و در برخي استان‌ها 5 درصد افراد جامعه دچار اين مشکل هستند و نزديک 40 درصد اين افراد چاق محسوب مي‌شوند.
ديناروند با بيان اينکه جامعه بيش از ميزان نياز کالري دريافت مي‌کند، گفت:عدم تحرک و استرس، بيماري‌هايي به‌همراه دارد که يکي از آنها ديابت است.
وي افزود:در سند کنترل بيماري‌هاي غيرواگير قيد شده است که وزارت بهداشت کارهاي بسياري در حوزه اقدامات اجرايي در حوزه ديابت در نظر گرفته است تا از بروز آن جلوگيري کنيم.
ديناروند کاهش کالري در غذاها را يکي از دستورالعمل‌ها معرفي کرد و گفت:از ابتداي امسال حداقل يک درصدِ شکر موجود در نوشابه‌ها کاهشي جدي مي‌يابد و اين اقدام در ساير غذاها نيز صورت مي‌پذيرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یک =