پنج شنبه , ۲۴ آبان ۱۳۹۷
خانه / اخبار / برپايي هشتمين نمايشگاه محصولات ارگانيک

برپايي هشتمين نمايشگاه محصولات ارگانيک

هشتمين نمايشگاه ارگانيک از 28 آذر لغايت 4 دي ماه برگزار مي شود.

عبدالحسين رحيمي در سومين همايش بين المللي توسعه تجارت و بازار محصولات ارگانيک با بيان اينکه هر اقدامي که توليد محصولات غذايي کشاورزي را از تعادل خارج کند غيرسالم ، غيرارگانيک و غيرطبيعي است، گفت: وقتي اين تعادل بر هم مي خورد محصول ديگر قابل استفاده نبوده که گاهي اين فساد در ميوه و گوشت به صورت گنديدگي ظاهر مي شود و براي مصرف کننده قابل تشخيص است اما گاهي بسيار مرموز ونامريي است که نياز به تجهيزات آزمايشگاهي دارد که اگر به آن توجه نکنيم به صورت بيماري هاي صعب العلاج ظاهر مي شود. دراين صورت است که مديريت شهري وارد عمل شده و با کنترل آزمايش و هرگونه اقدام ديگري که نياز باشد ، مانع از توزيع مواد فاسد اما به ظاهر سالم مي شود و نمي گذارد که زندگي شهروندان دچار آلودگي هاي بيماري زا شود.
مديرعامل سازمان مديريت ميادين ميوه وتره بارشهرداري تهران با اشاره به اينکه دسترسي به غذاي سالم از حقوق اوليه مردم هرکشور است، خاطرنشان کرد: دولت ها مي کوشند با استفاده از ابزارهايي که در دسترس دارند تا حدامکان اين موضوعات را فراهم سازند . البته در کشورهايي که از نظر تامين فيزيکي و اقتصادي و غذايي براي مردم با مشکل مواجه هستند،  توجه به سلامت غذا از درجه اهميت کمتري قراردارد.
وي يادآورشد: افزايش توليد محصولات کشاورزي بعداز انقلاب اسلامي ما را درشرايطي قرار داده که مي توانيم علاوه بر برنامه ريزي براي دسترسي فيزيکي و اقتصادي ، براي سلامت غذاهم برنامه هايي داشته باشيم .
رحيمي با تاکيد براينکه امروزه سلامت غذا و تامين آن از وظايف کلان دولت هاست، خاطرنشان کرد: در کشور ما وزارت خانه هاي جهاد کشاورزي و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي مسوول سلامت غذا در کشور هستند اما اين بدان معنا نيست که شهرداري ها وظايفي را دراين مورد براي خود در نظر نگيرند . اين درحالي است که اکثر کشورهاي توسعه يافته شهرداري ها نيز وظايف نظارتي بر سلامت محصولات غذايي دارند .
مديرعامل سازمان مديريت ميادين ميوه و تره بار شهرداري تهران با بيان اينکه شهرداري تهران نيز براي تامين حقوق شهروندي در چندسال اخير از طريق سازمان مديريت ميادين اقدام به برنامه ريزي در جهت فرهنگ سازي سلامت غذاها در بين شهروندان داشته است، ادامه داد: ارتقاي کيفيت زندگي براساس مصوبه قانوني شوراي شهر که با عنوان ساماندهي و ارتقاي کيفيت محصولات قابل عرضه از طريق سازمان ميوه و تره بار شهرداري تهران دنبال مي شود. همچنين اين سازمان به عنوان بزرگترين شبکه خرده فروشي محصولات کشاورزي ازسال 88، استراتژي نويني را با هدف سلامت محوري و ارتقاي کيفيت محصولات غذايي عرضه شده در شهر تهران با به کار گيري آخرين روش ها ودستاوردهاي علمي و تخصصي دردست اجرا دارد.
وي با بيان اينکه براي افزايش توليد و عرضه محصولات طبيعي و ارگانيک ابتدا بايد تقاضا و بازار عرضه محصولات ارگانيک را سامان دهيم، اذعان کرد: اين امرخود موجب افزايش عرضه محصولات طبيعي و ارگانيک و درنهايت افزايش توليد خواهد شد.
رحيمي با اشاره به برگزاري 7 نمايشگاه و جشنواره محصولات ارگانيک اظهارکرد: در سال جاري نيز هشتمين نمايشگاه برگزار مي شود تا شهروندان سهم بيشتري از سبد غذايي خود را به محصولات طبيعي و ارگانيک اختصاص دهند.اين درحالي است که برگزاري اين نمايشگاه مي تواند به دل گرمي توليدکنندگان محصولات ارگانيک وتوجه بيشتر مسولان بر اين موضوع تاکيد بيشتري داشته باشد. برپايي هشتمين نمايشگاه ارگانيک از 28 آذرماه لغايت 4 دي ماه در بوستان گفتگو برگزار مي شود.
مديرعامل سازمان مديريت ميادين ميوه و تره بار شهرداري تهران با اشاره به ايجاد 19 غرفه دائمي محصولات  ارگانيک درميادين و بازارهاي شهر تهران گفت: اين در حالي است که پايش کيفيت محصولات کشاورزي ورودي به تهران واستقرار آزمايشگاه مرجع درميدان مرکزي ميوه وتره بار از مهمترين اقدامات صورت گرفته است تا محصولات ورودي به پايتخت درفصل هاي مختلف مورد بررسي قرار گيرد.

منبع: خبرگزاری آریا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =