شنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۶
خانه / اخبار / تشکل فراگیربرنج‌کاران ایجاد می‌شود

تشکل فراگیربرنج‌کاران ایجاد می‌شود

تشکل فراگیری در بخش برنج که مورد نظر وزارت جهاد‌کشاورزی باشد وجود ندارد و باید با کمک فعالین بخش، تشکلی تحت عنوان فدارسیون یا انجمن برنج به شکلی فراگیر ایجاد می‌شود.

به گزارش فودکلینیک و به نقل از تسنیم، عبدالرضا مسلمی مدیرکل دفترتشکل‌های کشاورزی اظهار کرد: تشکل فراگیری دربخش برنج به شکلی که مد نظرما باشد وجود ندارد.

وی افزود: البته انجمنی تحت عنوان حمایت از برنج وجود دارد که می‌خواهیم با کمک خود آنها تشکلی تحت عنوان انجمن برنج یا فدارسیون برنج به شکلی فراگیر ایجاد کنیم.

مدیرکل دفترتشکل‌های کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ادامه داد: انجمن فعلی برنج بر این باوراست که می‌تواند تمام حلقه‌های مربوط به برنج را دربخش‌های تولیدکننده، تجار و تامین کننده برنج پوشش دهد اما اکنون این مهم را شاهد نیستیم.

وی تصریح کرد: انجمن برنج باید خود را با نیاز وزارتخانه تطابق دهد یا اینکه ما به کمک انجمن مرتبط با برنج می‌آیم تا به جایگاه مورد نظر برسد.

مسلمی گفت: بخش وارد کنندگان برنج نیز از طریق اتاق بازرگانی انجمنی تحت عنوان وارد کنندگان برنج ایجاد کرده‌اند که این بخش نیز شرایط مورد نظر ما را ندارد.

وی تاکیرد کرد: حلقه‌های متعددی حول تولید محصول برنج وجود دارد که شامل تولید و تامین‌کنندگان، دارندگان ماشین آلات، صنایع تبدیلی و حمل و نقل است که باید در یک قالب تشکل فراگیر سازمان دهی شوند.

به گزارش تسنیم، در شرایط فعلی به دلیل نبود این تشکل فراگیر در بخش برنج کشور، شاهد افزایش قیمت برنج ایرانی در بازار مصرف هستیم به طوری که هرکیلو‌گرم از این محصول تا 11 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد و هیچ تشکل و حتی سازمانی مسئولیت این افزایش قیمت را نمی‌پذیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =