شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۶
خانه / اخبار / تغییر سبک زندگی و نوع تغذیه مردم، در دستور کار سازمان غذا و دارو/ کاهش 10 درصدی شکر نوشیدنی های صنعتی

تغییر سبک زندگی و نوع تغذیه مردم، در دستور کار سازمان غذا و دارو/ کاهش 10 درصدی شکر نوشیدنی های صنعتی

سازمان غذا و دارو از طریق اطلاع رسانی روی بسته های مواد غذایی از نظر میزان کالری، قند، میزان اسید چرب و نمک توانسته است در تغییر عادات غذایی مردم موثر واقع شود.

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران؛ رسول دیناروند در اختتامیه همایش بین المللی راهبری دیابت، با اشاره به افزایش چاقی و اضافه وزن و کم تحرکی در میان مردم، بر ضرورت تغییر سبک زندگی و نوع تغذیه مردم تاکید کرد و گفت: این سازمان از طریق اطلاع رسانی روی بسته های مواد غذایی از نظر میزان کالری، قند، میزان اسید چرب و نمک توانسته است در تغییر عادات غذایی مردم موثر واقع شود، که البته این روال تا ارتقای بهبودی بیشتر ادامه می یابد.

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو یکی از اهداف این سازمان را کاهش 10 درصدی میزان شکر موجود در نوشیدنی های صنعتی بیان کرد و گفت: با تشویق تولیدکنندگان مواد غذایی کشور در تلاش هستیم که آنها از ضوابط و قوانین اصلاح شده در تولید مواد غذایی استفاده کنند.

دیناروند در ادامه، یکی دیگر از فعالیت های سازمان غذا و دارو را در دسترس قرار دادن دارو برای بیماران دیابتی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر تقریبا همه داروهای مورد نیاز بیماریان دیابتی در فهرست دارویی کشور موجود است.

وی با بیان این که هزینه سالیانه تامین داروی بیماران دیابتی تقریبا هزینه معقولی است، افزود: حدود 85 درصد هزینه داروهای دیابت توسط دولت پرداخت می شود و به همین دلیل سهم پرداختی بیمار کاهش می یابد.

رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر ضرورت افزایش دسترسی به دارو، گفت: استفاده از دارو خود به نوعی پیشگیری محسوب می شود چرا که اجازه نمی دهد بیمار وارد مرحله دیگر از جمله معلولیت های ناشی از بیماری و مرگ و میر شود.

منبع: ایانا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 5 =