دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
خانه / اخبار / توجه جهان به «هیدروکلوئیدهای غذایی ایران»
فود هیدروکلوئید

توجه جهان به «هیدروکلوئیدهای غذایی ایران»

به گزارش فودکلینیک از روابط عمومی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، فعالیت های گسترده علمی و بین المللی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی در زمینه هیدرو کلوئیدها و صمغ های بومی و همچنین محدودیت منابع، طیف وسیع کاربردهای صنعتی و در نتیجه افزایش قیمت این محصولات منجر به جلب نظر مراکز علمی و صنعتی دنیا به توان ایران در این زمینه شده به نحوی که اخیرا نشریه علمی بین المللی Food Hydrocolloids سرمقاله آخرین شماره خود را به این موضوع اختصاص داده است.
بنابر این گزارش، نشریه علمی بین المللی Food Hydrocolloids که توسط انتشارت بین المللی Elsevier چاپ و منتشر می شود یکی از مهمترین مجلات علمی پیشرو در حوزه صمغ های خوراکی جهان به شمار می رود که دارای ضریب تاثیر زیاد در این زمینه است.
این نشریه در مقاله ای مجزا با عنوان «هیدروکلوئیدهای غذایی ایران» به توضیح پتانسیل های موجود، مزایا و اقدامات انجام شده در کشور در این زمینه پرداخته است.
نشریه مزبور به نقل از پروفسور گلین اوون فیلیپس، پدر علم هیدروکلوئیدها در سرمقاله آخرین شماره خود ایران را کشوری غنی از نظر گستردگی و تنوع منابع صمغ های بومی خواند و ضمن پیشرو خواندن پژوهشکده علوم و صنایع غذایی در زمینه انجام تحقیقات کاربردی بر روی صمغ های بومی، آن را مرجعی سرشناس در این خصوص قلمداد کرد که همواره از ارائه مشاوره و راهکار به سایر نهادهای آموزشی و دانشگاه ها در ایران و سایر کشورها دریغ نکرده است.
وی همچنین به موفقیت چشمگیر برگزاری نخستین کنفرانس بین المللی صمغ های بومی و کاربرد آن در صنعت غذا در سال 1393(2014) توسط این پژوهشکده در مشهد اشاره و بیان کرد: با برگزاری نخستین کنفرانس هیدروکلوئیدهای غذایی به همت پژوهشکده علوم و صنایع غذایی چهره های شناخته شده بین المللی و داخلی در زمینه صمغ ها از دانشگاه و صنعت دور هم جمع شدند که به دلیل اهمیت ویژه این همایش و کیفیت بالای مقالات ارائه شده در این رویداد بزرگ علمی شماره ویژه ای از نشریه Food Hydrocolloidsبه مقالات برگزیده ارائه شده در این کنفرانس اختصاص یافته است.
نخستین کنفرانس بین المللی صمغ های بومی و کاربرد آن در صنعت غذا مهر ماه سال 1393 در مشهد با حضور پژوهشکده و متخصصین بیش از 8 کشور جهان برگزار شد که با توجه به دستاوردهای ارزنده آن، لغو تحریم های اقتصادی ایران و همچنین راه اندازی شبکه مجازی بین المللی صمغ با همکاری پژوهشکده علوم و صنایع غذایی و سایر کشورها پیش بینی می شود دومین کنفرانس که در مهر ماه سال 1395 در مشهد برگزار می شود با استقبال بیشتر مراکز علمی و صنعتی جهان مواجه شود.
دومین کنفرانس بین المللی صمغ های بومی و کاربرد آن در صنعت غذا با تاکید بر سلامت صمغ های بومی و اثرات سلامتی بخشی آن با 9 محور استخراج و ارزیابی صمغ های طبیعی، استاندارد سازی و تجاری سازی، بررسی خواص تغذیه ای و سم شناسی، خواص بافت دهی و ژل دهندگی، رفتار رئولوژیکی و خواص جریان، کاربرد صمغ های بومی در رسانش هدفمند و رهایش کنترل شده غذا داروها، ویژگی های سلامتی بخش، خواص حسی و دهانی و همچنین خواص قوام دهندگی و امولسیون کنندگی صمغ های بومی برگزار خواهد شد.
پژوهشکده علوم و صنایع غذایی به عنوان یکی از مراکز مهم پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی کشور از سال 1385 به عنوان ‘پژوهشکده مستقل ملی’ و دارای مصوبه قطعی از شورای گسترش آموزش عالی فصل نوینی از فعالیتهای خود را آغاز نمود.
سابقه فعالیت این پژوهشکده به سال 1360 بازمی گردد که در ابتدا با نام سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران مرکز خراسان فعالیت خود را شروع و در سالهای 1381 تا 1385 با تبدیل مراکز استانی سازمان به پارکهای علم و فناوری، با نام پژوهشکده تحقیقات توسعه فناوری فعالیت خود را ادامه داده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 20 =