جمعه , ۲۹ دی ۱۳۹۶
خانه / اخبار / تولید میگو تا ۱۰۰ هزار تن قابل افزایش است/توزیع غلط منابع داریم

تولید میگو تا ۱۰۰ هزار تن قابل افزایش است/توزیع غلط منابع داریم

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان با اشاره به صادرات ۱۵۷ تنی میگو به روسیه گفت: سال ۹۴ حدود ۱۱ هزار تن میگوی پرورشی و ۴ هزار تن میگوی دریایی تولید شد و حدود ۱۲هزار تن در سال ۹۴ صادرات میگو داشتیم.

ارسلان قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با تأکید بر اینکه یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی در بخش شیلات است گفت:اقتصاد مقاومتی به معنی تقویت تولید داخل با توجه به بیرون و بازارهای بین المللی است.

وی با بیان اینکه میگو از جمله کالاهایی است که با هدف صادرات در کشور تولید می‌شود اظهار داشت:از 180 هزار تن میگویی که به روسیه وارد شده ایران فقط 157 تن میگو به روسیه صادر کرده است.

قاسمی با اشاره به وضعیت تولید میگو در کشور و اینکه سال 94 تولید‌کنندگان آماده تولید بیش از 20 هزار تن میگو در کشور بودند، گفت: سال گذشته به دلایل بروز بیماری لکه سفید حدود 11 هزار تن میگو در کشور تولید شد.

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان با بیان اینکه 12هزار تن در سال 94 صادرات میگو داشتیم گفت: سال 94 حدود 11 هزار تن میگوی پرورشی و 4 هزار تن میگوی دریایی تولید شد.

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان بیان داشت: اگر برنامه‌ریزی منسجمی در زمینه تولید داشته باشیم می‌توان تولید میگو را به 100 هزار تن افزایش داد ضمن اینکه تقاضای خارجی این محصول زیاد است و هر چقدر تولید کنیم برای آن بازار خارجی وجود دارد.

قاسمی با بیان اینکه عدم وجود برنامه عملیاتی مشکل تولید آبزیان است افزود: متأسفانه در کشور منابع به درستی هزینه نمی‌شود، بلکه در مدیریت منابع هم با مشکل روبرو هستیم. در سال 94 حدود یک تن خاویار پرورشی تولید کرده‌ایم. امکان افزایش تولید خاویار تا 15 هزار تن در کشور وجود دارد اما باید برای رسیدن به این میزان برنامه جدی داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =