جمعه , ۲۹ دی ۱۳۹۶
خانه / اخبار / حمایت ۳۰۰۰ کشاورز از تصمیم کمیسیون کشاورزی مجلس در ممنوعیت تراریخته + سند
حمایت ۳۰۰۰ کشاورز از تصمیم کمیسیون کشاورزی مجلس در ممنوعیت تراریخته + سند

حمایت ۳۰۰۰ کشاورز از تصمیم کمیسیون کشاورزی مجلس در ممنوعیت تراریخته + سند

رد موضوع محصولات دستکاری‌شده ژنتیک (تراریخته) در کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی موجی از حمایتهای دانشمندان، نخبگان و کشاورزان را در پی داشته است. در یکی از این موارد بیش از ۳۰۰۰ کشاورز با امضای طوماری از این تصمیم مجلس حمایت کردند.

به گزارش فودکلینیک و به نقل از خبرگزاری تسنیم، کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی لایحه برنامه ششم در کمیسیونهای تخصصی هرگونه کشت، واردات و مصرف محصولات تراریخته را در زمان پنج‌ساله این برنامه ممنوع کرد. اخیراً نامه بیش از سه‌هزار کشاورز، در تأیید نظر کمیسیون به این کمیسیون واصل شد. در این نامه آمده است:

ریاست کمیسیون محترم کشاورزی

جناب آقای دکتر شاعری

با سلام

احتراماً به استحضار حضرت‌عالی و سایر نمایندگان محترم می‌رساند، کشاورزان پاسداران واقعی امنیت غذایی کشور بوده و تأمین غذای ایمن تضمین کننده سلامت ایرانیان مسلمان است. متأسفانه علی‌رغم تأکید مقام معظم رهبری بر «تولید محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک» در ابلاغیه سیاستهای کلی محیط زیست، این موضوع در برنامه ششم توسعه کشور مغفول مانده است.

حال که با هوشیاری اعضای محترم کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تولید محصولات سالم و ارگانیک جایگزین تولید محصولات مخاطره‌آمیز تراریخته شده است، ما کشاورزان حمایت خود را از این تصمیم مدبرانه در اولویت‌دهی به توسعه کشاورزی سالم و ارگانیک در برنامه ششم و عمل به منویات مقام معظم رهبری اعلام می‌نماییم.

انتهای پیام/*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =