شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۶
خانه / اخبار / درج چراغ راهنما روی موادغذایی اجباری می‌شود

درج چراغ راهنما روی موادغذایی اجباری می‌شود

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای طرح درج چراغ راهنمای تغذیه روی محصولات غذایی در مناطق تحت پوشش این دانشگاه به شکل اجباری از سال اینده خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محمدرضا صابری گفت: در قالب این طرح میزان نشانگرهای تغذیه ای شامل انرژی، قند، چربی، نمک و اسیدهای چرب ترانس در قالب چراغ راهنمای تغذیه با رنگهای سبز، زرد و قرمز به صورت اندک، متوسط و زیاد نشان داده می شود.

وی افزود: دستورالعمل درج چراغ راهنمای تغذیه‌ای روی فرآورده‌های غذایی بسته‌بندی شده شامل تولید داخل و وارداتی از سوی وزارت بهداشت امسال به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۰ محصول تولید شده در خراسان رضوی نظیر کیک و کلوچه چراغ راهنمای تغذیه ای را بر روی محصولات خود درج کرده اند.

صابری ادامه داد: از سال آینده درج چراغ راهنمای تغذیه ای بر روی تمامی محصولات تولید شده در خراسان رضوی اجباری خواهد شد.

وی تصریح کرد: این طرح به‌منظور آگاهی و کمک به مصرف کنندگان برای شناسایی ویژگی‌های تغذیه‌ای به‌صورت شفاف و قابل درک و در راستای ارتقای سلامت جامعه اجرا می‌شود.

گفتنی است، خراسان رضوی با بیش از ۸۳۰ واحد صنعتی مواد غذایی دارای پروانه بهره برداری هم‌اکنون حدود ۲۰ درصد حجم صنعت مواد غذایی کشور را به خود اختصاص داده است.

منبع: ایانا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پانزده =