سه شنبه , ۲۱ آذر ۱۳۹۶
خانه / اخبار / سامانه غذا و دارو راه‌اندازی می‌شود
بهروز جنت

سامانه غذا و دارو راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از اقدامات انجام شده جهت راه‌اندازی سامانه غذا و دارو خبر داد.

به گزارش فودکلینیک و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر جنت در همایش ملی نشان ایمنی و سلامت با اشاره به جهش مناسب ایران در حوزه محصولات غذایی گفت: دیگر دغدغه کشور ما تامین مواد غذایی نیست، بلکه چگونگی و میزان کالری‌ای که مردم دریافت می‌کنند، دغدغه کشور ما شده است و امیدواریم بتوانیم با کمک صنایع غذایی، رژیم غذایی سالمی را در اختیار مردم بگذاریم.

وی کاهش دریافت کالری از طریق چربی‌ها و کاهش دریافت نمک را یکی از اهداف و برنامه‌های سازمان غذا و دارو در سال 95 عنوان کرد و افزود: بیشتر مخاطره‌ای که سلامت جامعه ما را تهدید می‌کند بیماری‌های غیرواگیر است که خطرناک‌ترین و مرموزترین آنها دیابت است. به طوری که دیابت تمام جوامع در حال توسعه و صنعتی را تهدید می‌کند و در آینده بودجه‌های سلامت برای درمان و پیشگیری از این بیماری صرف خواهد شد. اما امیدواریم ما بتوانیم این حجم بیماری‌های غیرواگیر را در کشور کنترل کرده و به حداقل برسانیم.

جنت، دومین برنامه سازمان غذا و دارو را ایجاد سامانه غذا و دارو دانست و گفت: بنا داریم که دغدغه تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان مواد غذایی را در زمینه بروکراسی اداری به حداقل برسانیم. بر این اساس در حال راه‌اندازی سامانه‌ای با عنوان سامانه غذا و دارو هستیم که بخش‌هایی از آن به خوبی پیش رفته و در اردیبهشت‌ماه قسمت‌های مربوط به مواد اولیه آن راه می‌افتد.

مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ادامه داد: در نظر داریم تا در سال 95 این سامانه را در زمینه ارائه پروانه‌های ساخت و تولیدکنندگان گسترش دهیم تا تنها دغدغه تولیدکننده ما تولید فرآورده‌های با کیفیت باشد نه اینکه در سیستم اداری رفت و آمد کند. بنابراین امیدوارم بتوانیم با این شیوه تنوع محصولات غذایی و سلامت‌محور را که دغدغه مردم است، ایجاد کرده و محصولی خوب با اندازه کافی و در راستای اهداف سلامت‌محور در اختیار مردم قرار دهیم. بنابراین امیدواریم با کمک شما تولیدکنندگان به این اهداف دست یابیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 11 =